Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Płatności Google Pay

Google Pay rozpycha się na rynku: od dziś rozwiązanie to dostępne jest w dwóch kolejnych aplikacjach

Płatności od Google’a trafiły do aplikacji mobilnych Getinu oraz firmy Bacca

W markecie Google Play możecie już znaleźć aktualizacje aplikacji mobilnych Getinu oraz Bacca Polisy i płatności. Najnowsze wersje obu mają jedną wspólną cechę, a więc umożliwiają korzystanie z płatności mobilnych Google Pay bez konieczności instalacji oddzielnej apki służącej tylko do tego. Wcześniej w podobny sposób płatności od Google'a zaoferował swoim klientom mBank.

Przeczytajcie także:  Nowa aplikacja od firm Bacca i Dipocket

Jeżeli chodzi o Getin, to część jego klientów już od kilku miesięcy może korzystać z Google Pay. Dotąd jednak aby płacić za pomocą tego rozwiązania, osoby te musiały zainstalować aplikacje Google Pay i powiązać z nią swoją kartę wydaną przez Getin. Jak wynika z informacji zamieszczonych w Google Play, od teraz ze zbliżeniowych płatności mobilnych Google’a będą mogli korzystać wszyscy klienci Getinu, przy tym funkcję tę aktywują bezpośrednio w bankowości mobilnej. W ten sposób Google Pay zastąpi oferowane wcześniej przez Getin płatności HCE.

Natomiast Bacca Polisy i płatności to aplikacja stworzona wspólnie przez firmę z branży ubezpieczeniowej i operatora usługi Dipocket. Apka umożliwia zarządzanie ubezpieczeniami a także kontem, do którego wydawana jest karta Mastercard. Od teraz jednak użytkownicy aplikacji firmy Bacca nie będą potrzebowali plastiku, aby płacić zbliżeniowo, bo bezstykowe płatności Google Pay aktywują bezpośrednio w apce.

Przeczytajcie także:  Getin rezygnuje z własnego HCE

Wygląda na to, że Google w sferze płatności polski rynek traktuje bardzo poważnie. Google Pay jest już dostępne dla klientów 15 instytucji działających na polskim rynku, w tym dla posiadaczy kart wydanych przez 12 banków. Płatności te oferują, oprócz wspomnianych tu Getinu i mBanku, także m.in. BZ WBK, Alior, ING, Euro Bank, Citi, czy BGŻ BNP Paribas. Wkrótce grono to jeszcze się powiększy, bo prace nad wdrożeniem Google Pay prowadzi np. bank SGB.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.