Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Blik oznaczy w Waszym smartfonie tych, do których można zrobić przelew na numer telefonu

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy nowa, ciekawa funkcja pojawi się w aplikacjach banków oferujących Blika

Jeśli korzystaliście kiedykolwiek z przelewów P2P, to wiecie, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Aby zwrócić komuś szybko np. swoją część rachunku za lunch, czy oddać połowę opłaty za przejazd taksówką, wystarczy w aplikacji bankowej wybrać Blika, w nim funkcję przelew na telefon, a następnie wśród osób dopisanych do kontaktów w smartfonie wybrać tę, której chcecie przekazać pieniądze. Nie trzeba znać jej numeru rachunku. System odnajdzie adresata po numerze telefonu. 

Przeczytajcie także: To nowości, które mają pojawić się w SkyCash

Są jednak dwa warunki. Po pierwsze, bank, w którym znajduje się rachunek odbiorcy, musi być wśród instytucji, które oferują Blika. Po drugie, użytkownik musi wcześniej aktywować usługę, czyli powiązać numer telefonu ze swoim kontem osobistym. Dlatego obecnie zdarza się, że po wybraniu na liście określonej osoby, której chcielibyście przekazać pieniądze, wyświetli się komunikat, że nie korzysta ona z systemu Blik. Wprawdzie to nie zamyka drogi do wykonania przelewu, ale to już będzie w jej przypadku zupełnie inna procedura angażująca adresata, który musi kliknąć w przesłany sms-em link i podać swój numer konta na stronie banku.

Przeczytajcie także: Sejm uchwalił ustawę o split payment

Spółka zarządzająca Blikiem znalazła pomysł na to jak wyeliminować tę niedogodność. Mówił o tym wczoraj prezes zarządzającej Blikiem spółki PSP podczas konferencji Payment Meeting. Cashless był patronem medialnym tego wydarzenia. Zatem zdaniem Dariusza Mazurkiewicza niedługo systemy informatyczne banków mają pozwolić identyfikować użytkowników przelewów P2P Blika przed wykonaniem operacji. Po prostu na liście kontaktów wyświetlanych w aplikacji bankowej w zakładce umożliwiającej przelew na telefon, przy każdym nazwisku osoby korzystającej z przelewów na telefon pojawi się logo systemu Blik. Będziecie więc mieć pewność, że danej osobie można przekazać błyskawicznie pieniądze korzystając z przelewu P2P. Prezes PSP nie zdradził jednak kiedy konkretnie nowa funkcja zostanie wdrożona.

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 658 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Nowy partner w programie lojalnościowym Mastercarda. Punkty Priceless Specials dostaniecie tankując na Circle K

Sieć stacji benzynowych to kolejny detalista, który w ostatnim czasie poszerzył grono partnerów Mastercarda w programie Priceless Specials

SimplyLease w Euro AGD, LeaseLink w Saturnie – firmy leasingowe ruszają na podbój e-commerce

Proces finansowania zakupów online dokonywanych przez biznes byłby jeszcze prostszy, gdyby nie przepisy. Ale w Siemens Finance uważają, że i na to znaleźli lekarstwo

Będziecie mogli kupować online w dowolnym kraju UE. Jest porozumienie w sprawie geoblokowania

Uzgodnienia na razie nie dotyczą towarów objętych prawami autorskimi, czyli np. serwisów muzycznych Spotify i iTunes

Jak sprzedać jednostki uczestnictwa przez aplikację NN TFI24?

Aplikacja mobilna umożliwia nie tylko zakup i bieżące zarządzanie funduszami, ale także wygodną konwersję bądź sprzedaż jednostek

Zapraszam na cotygodniowy quiz Cashless. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat bankomatów

Wypłaty gotówki z bankomatów to dziś jedna z najpopularniejszych usług w bankowości detalicznej. Czy urządzenia, z których korzystacie tak często mają przed Wami jakieś tajemnice?

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.