Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Masterpass w aplikacji Mój Carrefour. Już możecie płacić za zakupy bez podchodzenia do kasy

Nowość na razie dostępna jest w jednym z marketów francuskiej sieci na warszawskim Tarchominie

Przed chwilą w Google Play znalazłem kolejną aktualizację aplikacji Mój Carrefour, która pozwala już na uruchomienie płatności mobilnych przy wykorzystaniu portfela Masterpass. Dzięki niemu oraz innej funkcji obecnej w apce od kilku dni, czyli Scan&Go, użytkownicy Mojego Carrefoura mogą już wykonywać zakupy bez konieczności podchodzenia do kasy.


Jak zakupy Scan&Go wyglądają w praktyce, opisałem Wam tydzień temu w tekście, który znajdziecie tutaj. Wówczas jednak nie mogłem jeszcze zapłacić za sprawunki Masterpassem, tylko musiałem podejść do kasy i pokazać obsłudze wygenerowany na ekranie smartfona kod paskowy. Kasjerka zeskanowała go, a ja mogłem zapłacić kartą lub gotówką. Teraz tej czynności będzie można uniknąć płacąc bezpośrednio z poziomu aplikacji. Przy najbliższej okazji sprawdzę, czy rzeczywiście tak jest i czy ochrona nie zaaresztuje mnie przy próbie wyjścia ze sklepu bez odwiedzania kasy.

Przeczytajcie także: Sukces opasek zbliżeniowych na Openerze

Wprowadzenie w pełni samoobsługowych zakupów przedstawiciele francuskiej sieci handlowej zapowiedzieli kilka miesięcy temu. Tak jak wcześniej wspomniałem, nowość jest na razie dostępna tylko w jednym markecie. Później rozwiązanie Scan&Go ma być stopniowo wdrażane w kolejnych sklepach Carrefoura. Podobnie jak inna ciekawa funkcja, czyli SąSiatki, umożliwiająca wykonywanie zakupów sąsiadom w zamian za bon o wartości 10 zł do wykorzystania w dowolnym markecie Carrefour.

Przeczytajcie także: Spółka Fenige dostała licencję KNF-u

Z automatyzacją zakupów eksperymentuje nie tylko Carrefour. Podobne do Scan&Go rozwiązanie wprowadza już Tesco. W kilku sklepach tej sieci dostępna jest funkcja Scan&Shop. Można z niej korzystać przy pomocy aplikacji na smartfonie albo za pośrednictwem mobilnych skanerów dostępnych przy wejściu do sklepu. Tu nie przewidziano jednak możliwości dokonania płatności w aplikacji. To znaczy, że za każdym razem trzeba podejść do kasy, w której należy uiścić opłatę za zakupy. Natomiast w sieci Piotr i Paweł wprowadzane jest podobne rozwiązanie o nazwie Skanuj i Kupuj.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2549 artykułów

Inne artykuły tego autora:

"Uważaj na kryptowaluty" kontra "Uważaj na waluty". Jest reakcja na kampanię KNF i NBP w sprawie cyfrowych pieniędzy

W internecie pojawiła się strona uwazajnawaluty.pl, która przedstawia wady pieniędzy emitowanych przez banki centralne

Play rozwiązał worek z aplikacjami ubezpieczeniowymi. W styczniu swoją zaprezentuje TU Europa. Nad kolejną pracuje Bacca

W kilka godzin po prezentacji apki Play Ubezpieczenia na prezentację swojej aplikacji zaprosiła TU Europa

Play uruchamia mobilny market ubezpieczeniowy. Ma być szybko, łatwo i tanio dzięki automatyzacji

Aplikacja Play Ubezpieczenia na urządzenia z Androidem ma znaleźć się w markecie Google Play dzisiaj. W App Store pojawi się jeszcze przed Nowym Rokiem

Blik nie odpuszcza terminali. Wkrótce jego kodami będzie można płacić w urządzenia Polskich ePłatności

Spółka potwierdza, że planuje udostępnić Blika na swoich terminalach na przełomie I i II kwartału przyszłego roku

Informacje o emocjach. To kolejne dane, które dla firm mogą być równie cenne, jak to gdzie byliście, albo co kupiliście

Zdaniem doktor Aleksandry Przegalińskiej z Massachusetts Institute of Technology informacje o tym jak klient się czuł podczas zakupu, mogą wkrótce decydować o tym, jaką ofertę dostanie od banku czy sklepu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.