Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
KNF

Rusza rekrutacja w departamencie ds. fintech w KNF. Nadzór szuka specjalistów

Zatrudnienie w nowej jednostce urzędu znaleźć może nawet kilkanaście osób

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła decyzję o wyborze szefa nowego departamentu ds. fintech. Został nim radca prawny Artur Granicki. Podczas konferencji prasowej, w trakcie której został przedstawiony dziennikarzom, Granicki stwierdził, że docelowo zespół departamentu powinien liczyć kilkadziesiąt osób. W tym roku powinno być w nim zatrudnionych kilkunastu pracowników.

Przeczytajcie także:  Jest szef departamentu ds. fintech

I właśnie ruszyła rekrutacja. Na stronie internetowej KNF możecie już znaleźć ogłoszenie o naborze na specjalistów do departamentu ds. fintech. Do obowiązków zatrudnionych na tym stanowisku osób będzie należało m.in. przygotowywanie analiz działalności spółek z sektora fintech pod kątem oceny zgodności z prawem, przygotowywanie projektów stanowisk i opinii dotyczących ich działalności, udział w opracowywaniu narzędziu nadzorczych, itd.

Wymagania wobec kandydatów to przede wszystkim wykształcenie wyższe, co najmniej dwa lata pracy na stanowisku prawniczym w instytucji finansowej czy kancelarii prawnej, znajomość prawa administracyjnego i handlowego oraz dobra znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem kandydatów będzie umiejętność formułowania stanowisk na piśmie. Całość ogłoszenia znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także:  Jakie plany ma KNF wobec departamentu fintech

Wydaje się, że praca w departamencie ds. fintech w KNF będzie niezmiernie ciekawa, a osoby z takim doświadczeniem w CV zapewne nie będą miały w przyszłości kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia. Jednocześnie jednak będzie pełna wyzwań. Podczas konferencji prasowej przewodniczący KNF Marek Chrzanowski mówił, że z założenia pracownicy departamentu ds. fintech mają się ścierać z bardziej konserwatywnymi pracownikami innych departamentów urzędu. Zakładam, że nie będzie łatwo.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Tagi:
Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.