Aktywacja Profilu Zaufanego od wczoraj już oficjalnie w systemie Pekao

Aktywacja Profilu Zaufanego od wczoraj już oficjalnie w systemie Pekao

Dodano: 19/05/2017 - 12:12

Zdalne zakładanie PZ umożliwiają już cztery banki

W ubiegłym tygodniu napisałem, że Pekao udostępnił już w swoim systemie transakcyjnym możliwość zakładania Profilu Zaufanego. Informację podałem na podstawie komunikatu opublikowanego przez Centralny Ośrodek Informatyki. Okazało się jednak, że COI zanotował falstart, bo Pekao prowadził jeszcze ostatnie testy nowej usługi. Komunikat ze stron COI został zdjęty.

Przeczytajcie także: Polskie banki docenione przez Forrestera

Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Z przesłanej dziś do redakcji Cashless informacji prasowej banku wynika, że klienci Pekao już od wczoraj mogą za pośrednictwem serwisu transakcyjnego aktywować Profil Zaufany. Tym samym grupa banków, umożliwiająca to, powiększyła się do czterech. Wcześniej były już w niej PKO, Millennium i ING. W najbliższym czasie znajdą się w niej kolejne, m.in. Raiffeisen Polbank, mBank i BZ WBK.

Przeczytajcie także: Ważne zmiany dla użytkowników Revolut

Funkcjonalność PZ jest na razie ograniczona. Za jego pomocą można m.in. zdalnie zarejestrować działalność gospodarczą, zgłosić utratę dowodu osobistego, uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego, wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub o wydanie nowego prawa jazdy, a od niedawna także sprawdzać liczbę punktów karnych, przyznanych za wykroczenia drogowe.

Kategoria: Konta

Newsletter