Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Comperia.pl i Inbank nawiązały współpracę. Zaoferują finansowanie klientom Otomoto i użytkownikom platformy ComperiaRaty

Comperia potwierdziła też, że niebawem udostępni klientom opcję płatności odroczonych

Comperia.pl i Inbank poinformowały o nawiązaniu współpracy. Dzięki temu z oferty Inbanku będą mogli skorzystać klienci szukający finansowania podczas zakupu w serwisie Otomoto.pl, dla którego Comperia jest wyłącznym pośrednikiem finansowym, a także użytkownicy platformy ComperiaRaty. Firmy zapewniają, że klienci mogą liczyć na w pełni cyfrowy proces ratalny, który trwa kilka minut i nie jest skomplikowany.

Przeczytajcie także: mBank musi zwrócić pieniądze klientom korzystającym z linii odnawialnej

Na temat startu platformy ComperiaRaty mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl przeszło rok temu. Zadaniem serwisu jest optymalizowanie finansowania – klient nie musi samodzielnie szukać informacji kredytowych, znajdzie je w jednym miejscu dzięki wyspecjalizowanemu narzędziu. Najpierw wypełnia się formularz, a system dopasowuje propozycję do sytuacji finansowej poszukującego kredytu. Firma używa do tego autorskiego rozwiązania wykorzystującego m.in. uczenie maszynowe i analizującego ponad 150 czynników. Niedawno fintech pochwalił się, że za pomocą jego rozwiązania można sfinansować np. zabiegi medyczne umówione przez platformę Kliniki.pl. A z kolei do grona partnerów przed Inbankiem dołączył m.in. BNP Paribas.

Fintech potwierdził też, że niebawem udostępni klientom opcję płatności odroczonych. Na temat tego projektu mogliście przeczytać w czerwcu ubiegłego roku. Comperia buduje narzędzie z zakresu "buy now pay later" w oparciu o uzyskany w Komisji Nadzoru Finansowego wpis do rejestru małych instytucji płatniczych.

Przeczytajcie także: Authologic z nową metodą weryfikacji tożsamości

Z kolei Inbank to estoński fintech, który powstał na początku poprzedniej dekady. Obecnie działa na ośmiu europejskich rynkach, w tym państwach nadbałtyckich. W Polsce oferuje swoje usługi od 2017 roku. Instytucja oferuje klientom przede wszystkim kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe. Inbank dociera do klientów online oraz poprzez sieć partnerów handlowych, których jest blisko 4 tys.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies