Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale płatnicze w radiowozach: w ubiegłym roku opłacono w nich dwa razy więcej mandatów niż w 2019 r.

Z danych eService wynika, że w ubiegłym roku kierowcy opłacili w terminalach drogówki 373 tys. mandatów o łącznej wartości 56,3 mln zł

Z danych udostępnionych serwisowi cashless.pl przez biuro prasowe spółki eService wynika, że w obsługiwanych przez tę firmę terminalach płatniczych pracujących w radiowozach polskiej drogówki w ub. roku przeprowadzono 373 tys. transakcji. Ich łączna kwota wyniosła niemal 56,3 mln zł. Można więc założyć, że w podanym okresie kierowcy uregulowali kartami lub płatnościami mobilnymi bezpośrednio u funkcjonariuszy niemal 15 proc. wszystkich mandatów (było ich niecałe 2,6 mln) nałożonych za wykroczenia drogowe.

Przeczytajcie także: NBP chce nowej gwarancji dla gotówki

Wydawać się może, że udział mandatów opłacanych w terminalach na pokładach radiowozów policji jest wciąż niewielki. Trzeba jednak pamiętać, że z tego co wiem, ten sposób regulowania należności nie jest w żaden sposób promowany, a wciąż wielu kierowców nie wie, że ma możliwość opłacenia mandatu kartą od razu po stwierdzeniu wykroczenia. Do tego warto porównać ubiegłoroczny wynik z tymi z lat poprzednich.

I tak w 2018 r. w terminalach opłacono 127 tys. mandatów na kwotę 17,7 mln zł. Rok później liczba transakcji skoczyła do 168 tys., a wartość – do 25,5 mln zł. W ubiegłym roku więc liczba i wartość mandatów opłaconych w terminalach w porównaniu z rokiem poprzednim podwoiła się, co świadczyć może o tym, że usługa jest potrzebna i szybko zyskuje na popularności.

Przeczytajcie także: Citi wycofuje się z Polski

Terminale płatnicze trafiły do ok. 2 tys. radiowozów policji drogowej na początku 2018 r. Wówczas organizowaniem tego przedsięwzięcia zajmował się KIR, który po rozstrzygnięciu przetargu w tej sprawie powierzył obsługę urządzeń firmie eService. Więcej na ten temat w tekście Tym razem już oficjalnie: do końca lutego terminale płatnicze znajdą się w dwóch tysiącach radiowozów policji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies