Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne narzędzie do weryfikacji tożsamości z pomocą e-dowodów. Udostępniła je firma Ariadnext

Wcześniej podobna technologia została wykorzystana przez mBank, a pracuje nad tym także Pekao wraz z firmą Identt

Firma Ariadnext poinformowała o nowym rozwiązaniu w zakresie zdalnej weryfikacji tożsamości. Francuski producent oprogramowania umożliwi odczytywanie chipów NFC w elektronicznych dokumentach, takich jak nowe dowody osobiste z tzw. warstwą elektroniczną. Działający na polskim rynku podmiot zapewnia, że przyspieszy to proces potwierdzania tożsamości w świecie online i uczyni go bardziej bezpiecznym.

Przeczytajcie także: Dziesięć nowych wzorów kart płatniczych od PKO BP

Francuska firma wyjaśnia w swoim komunikacie, że dzięki jej rozwiązaniu wystarczy położyć elektroniczny dowód (w Polsce dysponuje nim już 4,7 mln osób) na smartfonie z włączoną funkcją NFC. Weryfikacja trwa kilka sekund. Proces ten można poszerzyć o moduł liveness, czyli test na żywo. Sprawdzane są wówczas dane biometryczne użytkownika i znika ryzyko, że dokument został np. skradziony.

Funkcja pojawiła się w mobilnym oprogramowaniu Ariadnext, które kierowane jest do szerokiego grona odbiorców: od banków, fintechów i ubezpieczycieli, przez firmy transportowe czy telekomunikacyjne, po firmy oferujące hazard w sieci. Ariadnet nie podaje nazw firm, które wdrożyły jej rozwiązanie, ale wśród swoich partnerów ma m.in. Asseco Data Systems i Autenti.

Przeczytajcie także: Banki z Polski mają już prawie 7 mln aktywnych użytkowników Blika

Narzędzia do zdalnej weryfikacji tożsamości to zagadnienie, które zyskuje na znaczeniu. Z serwisu cashless.pl możecie się dowiedzieć m.in. o rozwiązaniu wrocławskiej firmy Identt, która we współpracy z Pekao pracuje nad wdrożeniem otwierania kont osobistych z pomocą elektronicznego dowodu osobistego. Z kolei w mBanku można od niedawna zakładać rachunki, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą e-dowodu i aplikacji eDO App tworzonej przez PWPW.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies