Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Spoko ma kolejną konkurencję w przekazach na Wschód. W Polsce startuje KoronaPay

KoronaPay to aplikacja umożliwiająca zlecanie przekazów pieniężnych do wielu krajów, w tym do odbiorców z Ukrainy

Rozwijany w Polsce startup fintechowy Spoko (wcześniej Pay Ukraine), specjalizujący się w międzynarodowych przekazach pieniężnych, w tym przede wszystkim do odbiorców z Ukrainy, zyskał nową konkurencję. Działalność w Polsce rozoczęła wywodząca się z Rosji spółka KoronaPay. Firma posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego zdobytą na Cyprze, co uprawnia ją do świadczenia usług na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przeczytajcie także: Klik-24 zyskał status małej instytucji płatniczej

KoronaPay specjalizuje się w przekazach pieniężnych dla klientów indywidualnych. W tym zakresie ma już 18 lat doświadczenia. W 2020 r. za jej pośrednictwem przekazano równowartość ok. 11 mld euro, a dziennie przetwarza średnio 100 tys. transakcji. Jak deklaruje w rozmowie z serwisem cashless.pl Gleb Kozlov, stojący na czele KoronaPay Europe – w środkowej Azji i w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw KoronaPay ma ponad 50 proc. udziału w rynku oraz najszerszą sieć partnerów (agentów przyjmujących środki w placówkach).

W 2018 r. spółka postanowiła zawalczyć również o kraje EOG. Europejscy klienci mogą wykonywać przelewy za pomocą aplikacji KoronaPay, którą pobrało już ponad 9 mln użytkowników. Apka jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i z Androidem.

Przeczytajcie także: Rusza TMS Kantor Komfort

Teraz KoronaPay planuje ekspansję nad Wisłą. – Chcemy wykorzystać nasze przewagi również na polskim rynku i na przestrzeni dwóch lat zapewnić sobie pozycję lidera w tej niszy, jaką są indywidualne przekazy pieniężne z Polski na Ukrainę i do krajów WNP oraz Azji Środkowej – mówi Gleb Kozlov. Polscy klienci mogą już pobierać aplikację KoronaPay ze sklepów Google Play oraz App Store i wykonywać przelewy do wszystkich krajów, w których działa firma. – Brak prowizji i prawie zerowe kursy wymiany złotych na hrywny oraz na ruble to nasz prezent powitalny dla klientów z Polski – zaznacza prezes KoronaPay Europe.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies