Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest Bank ostrzega przed oszustami. Wyłudzają dane przy pomocy fałszywych ogłoszeń o pracę

Utracone dane mogą posłużyć przestępcom do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym albo zaciągnięcia kredytu, który obciąży ofiarę

Nest Bank za pośrednictwem swojej strony internetowej ostrzegł przed fałszywymi ogłoszeniami o pracę w tej instytucji. Są one publikowane na portalach gowork.pl oraz lento.pl. Oszuści wykorzystują w ogłoszeniach logo oraz nazwę banku i wyłudzają dane osobowe. Bank przestrzega, by nie wysyłać CV na podejrzane adresy mailowe.

Przeczytajcie także: ING, PKO i Santander chcą ułatwić życie akcjonariuszom

Instytucja zaznacza w komunikacie, że ogłoszenia dotyczące pracy w Nest Banku można znaleźć na jej stronie internetowej (zakładka kariera) oraz na portalu pracuj.pl. W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się działem HR banku. Jednocześnie podkreślono, że na etapie rekrutacji, bez względu na firmę, do której się aplikuje, nie należy podawać wrażliwych danych typu PESEL, numer dowodu osobistego czy informacji związanych z bankowością.

Przeczytajcie także: KNF ustanowił kuratora w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Konsekwencje dzielenia się wrażliwymi danymi z oszustami potrafią być bardzo poważne, o czym regularnie możecie przeczytać w serwisie cashless.pl. Niedawno policja zatrzymała członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy oszukali setki osób oraz instytucji. Dane osobowe podejrzani wykorzystywali do otwierania rachunków bankowych online. Po ich uruchomieniu składali wnioski o pożyczki gotówkowe. Jednocześnie podejrzani zakładali profile w serwisach aukcyjnych i robili zakupy w systemie ratalnym. Kupowali najdroższe telefony.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies