Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 356 tys. terminali i 449 mln transakcji. Polska Bezgotówkowa podsumowała wyniki działalności w 2020 r.

Fundacja przyznała też statuetki partnerom, którzy w ubiegłym roku mogli pochwalić się największymi osiągnięciami w rozwoju sieci akceptacji kart

Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprezentowała wczoraj rezultaty swojej działalności w 2020 r. Z danych instytucji wynika, że do 31 grudnia ubiegłego roku udało się jej podpisać 254,5 tys. umów z przedsiębiorcami, do których trafiło 356,3 tys. terminali płatniczych (10 lutego bieżącego roku było to już 367 tys. urządzeń). Terminale rozliczyły już 449 mln transakcji o łącznej wartości 24,1 mld zł. Wskaźnik aktywności terminali płatniczych w programie fundacji ukształtował się na poziomie 84 proc.

Przeczytajcie także: Fundacja Polska Bezgotówkowa szuka nowego prezesa

Polska Bezgotówkowa podała również, że mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń w ubiegłym roku udało się zainstalować ponad 116 tys. nowych terminali płatniczych. Liczba rozliczonych transakcji osiągnęła poziom 261 mln, a ich wartość – 14,2 mld zł. Średnio co miesiąc pojedynczy terminal zainstalowany w ramach programu rozliczył 76 operacji o wartości ponad 4,1 tys. zł. Fundacja przekazała w ubiegłym roku operatorom terminali 137 mln zł, a łącznie w latach 2018-2020 – już 375 mln zł.

Podczas konferencji wynikowej Polska Bezgotówkowa przyznała też okolicznościowe statuetki partnerom, którzy w ubiegłym roku mogli pochwalić się najlepszymi wynikami sprzedażowymi. Statuetkę za najwięcej podpisanych nowych umów otrzymał Paytel. Alior okazał się partnerem, któremu najskuteczniej udawało się pozyskiwać klientów spośród firm wyrażających zainteresowanie programem przez stronę internetową Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Program Polski Bezgotówkowej przedłużony na kolejne lata

Z kolei statuetkę za najwięcej umów podpisanych od początku funkcjonowania programu otrzymała firma eService. Natomiast First Data Polska mogła pochwalić się największą liczbą umów podpisanych z instytucjami publicznymi, a Elavon – największą liczbą umów podpisanych przez banki współpracujące. Statuetki otrzymały także: Polskie ePłatności – za najlepsze wykorzystanie środków z programu fundacji, PKO BP – dla najlepszego partnera bankowego, oraz BS Sztum, który podpisał najwięcej nowych umów w sektorze bankowości spółdzielczej.

Polska Bezgotówkowa to fundacja powołana do życia przez banki, organizacje płatnicze takie jak Mastercard i Visa oraz agentów rozliczeniowych (operatorzy terminali płatniczych). Fundacja realizuje program rozwoju sieci akceptacji płatności elektronicznych m.in. w małych i średnich firmach. W jego ramach przekazuje agentom rozliczeniowym środki na instalację terminali oraz rozliczane w nich transakcje bezgotówkowe przez podmioty uprawnione do uczestnictwa w programie. A są to np. firmy, które przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowały płatności kartami. Mogą dostać do trzech terminali płatniczych na rok za darmo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies