Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Program Polski Bezgotówkowej przedłużony do końca 2025 r. Nowe zasady finansowania terminali mają być znane w przyszłym miesiącu

Dziś porozumienie w sprawie przedłużenia programu fundacji podpisali przedstawiciele banków, operatorów terminali, organizacji płatniczych i resortu finansów

Biuro prasowe fundacji Polska Bezgotówkowa poinformowało o zawarciu porozumienia w sprawie przedłużenia realizowanego przez tę instytucję programu. Pod dokumentem podpisali się: minister finansów Tadeusz Kościński, Krzysztof Pietraszkiewicz i Włodzimierz Kiciński z zarządu Związku Banków Polskich, Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający w Visie, Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercarda w Polsce i prezes Polski Bezgotówkowej Mieczysław Groszek.

Przeczytajcie także: Nowe terminale od Polski Bezgotówkowej dla skarbówki

Zgodnie z podpisanym dziś porozumieniem funkcjonowanie programu realizowanego przez fundację przedłużono do końca 2025 r. Będzie on obejmował finansowanie instalacji terminali płatniczych w małych i średnich firmach oraz w instytucjach administracji publicznej. Jednak warunki, na jakich będzie się to odbywać, mają dopiero zostać wypracowane i stanie się to najwcześniej w październiku bieżącego roku. Uzależnione one będą od przewidywanej skali instalacji nowych terminali w ramach programu oraz wpłat deklarowanych przez donatorów.

Przypomnę, że obecnie fundacja finansuje instalację do trzech terminali płatniczych m.in. w firmach, które przez ostatnie 12 miesięcy nie akceptowały płatności kartami. Dodatkowo uczestnicy programu nie płacą przez rok za rozliczone w terminalach płatności (limit transakcji wynosi 100 tys. zł). Program jest finansowany z wpłat banków, organizacji płatniczych i samych operatorów terminali.

Przeczytajcie także: Ruszyła nowa kampania Polski Bezgotówkowej

Do tej pory, dzięki programowi fundacji, dofinansowanie do uruchomienia płatności bezgotówkowych otrzymało 235 tys. podmiotów w Polsce, co stanowi blisko 50 proc. instytucji, w których akceptowane są płatności bezgotówkowe. Zainstalowano ponad 325 tys. terminali, co oznacza, że prawie co trzeci terminal w Polsce funkcjonuje dzięki wsparciu z Polski Bezgotówkowej. Za pośrednictwem tych terminali do 31 sierpnia 2020 r. zrealizowano 355 mln transakcji na łączną kwotę ponad 19 mld zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies