Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa wyposaży skarbówkę w terminale płatnicze. Urządzenia obsłuży eService

W ramach porozumienia z fundacją, Krajowa Administracja Skarbowa otrzyma prawie 170 POS-ów, które posłużą do przyjmowania płatności z tytułu mandatów i kaucji

eService pochwalił się, że wydzierżawi Krajowej Administracji Skarbowej 168 terminali płatniczych, które posłużą m.in. do przyjmowania mandatów lub kaucji. Są one pobierane w przypadku naruszenia przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. Terminale umożliwią obsługę w punktach stacjonarnych oraz w trybie mobilnym.

Przeczytajcie także: Ruszyła nowa kampania Polski Bezgotówkowej

eService został wybrany w drodze wyboru ofert złożonych w odpowiedzi na zapytanie Izby Administracji Skarbowej w Opolu z 15 kwietnia 2020 r. Uprzednio, 20 lutego 2020 r., KAS zawarła porozumienie z fundacją Polska Bezgotówkowa w sprawie objęcia podległych jej jednostek programem realizowanym przez fundację. Dzięki niemu całoroczne koszty dzierżawy terminali oraz realizowanych za ich pomocą usług zostaną pokryte ze środków programu.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku działa już ponad milion terminali

Z informacji prasowej eService wynika, że KAS jest trzecim organem administracji publicznej, który zdecydował się w ostatnim czasie na podpisanie z tą firmą umowy na terminale płatnicze. Wcześniej podobne decyzje podjęły: Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz policja.

Natomiast z programu Polski Bezgotówkowej korzystać mogą przede wszystkim małe i średnie firmy. Jeśli w ciągu ostatniego roku nie akceptowały kart, mogą otrzymać do trzech terminali na rok za darmo. Ich obsługa finansowana jest z funduszu wspieranego wpłatami przede wszystkim przez banki oraz organizacje płatnicze, takie jak Mastercard i Visa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies