Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sunmi wprowadza na polski rynek pierwszy terminal. Zobaczcie jak wygląda P2

Terminal płatniczy Sunmi P2 działa w oparciu o system Android i może obsługiwać nie tylko aplikację płatniczą, ale i inne, np. fiskalną

Działająca od kilku miesięcy na polskim rynku chińska firma Sunmi wprowadza tu swoje pierwsze terminale z serii P2. Urządzenia kierowane są do różnej wielkości firm handlowych oraz usługowych i pozwalają korzystać nie tylko z aplikacji płatniczej do akceptacji płatności kartami. Terminale P2 działają w oparciu o system operacyjny Android i można na nich instalować inne aplikacje, np. fiskalne. Dzięki temu terminal może pełnić rolę kasy fiskalnej (na razie polskie przepisy pozwalają na korzystanie z takich kas tylko podmiotom z wybranych branż).

Przeczytajcie także: Piotr Waś będzie budował struktury Sunmi w Polsce

Jak podaje polskie biuro Sunmi, pierwszą firmą, która wprowadzi do swojej oferty terminale P2, będzie prawdopodobnie MCX. Spółka ma już opracowaną aplikację płatniczą, która czeka na certyfikację. Do pierwszych klientów (ich nazwy oraz branże, które reprezentują, są na razie nieznane) terminale Sunmi P2 mają trafić jeszcze w tym roku. Urządzenia P2 charakteryzują się ciekawą funkcjonalnością oraz wyglądem, który przypomina bardziej smartfony niż tradycyjny terminal POS.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji First Daty

Sunmi to młoda, chińska firma, założona przez takich potentatów jak Xiaomi oraz Alibaba. Ideą Sunmi jest chęć wykorzystania doświadczeń w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych, jakie ma Xiaomi, na rynku urządzeń (nie tylko płatniczych) dla biznesu. W Polsce aktualnie trwa budowa struktur Sunmi na region Europy Środkowej. Na czele warszawskiego biura firmy stoi Piotr Waś, wcześniej wieloletni szef Ingenico w Polsce. Niedawno do zespołu Sunmi dołączył także Marcin Budziszewski.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies