Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za pomocą IKO zapłacicie także za przejazd autostradą A4. Nowość dla klientów PKO BP już od 18 lutego

Obecnie aplikacja PKO BP umożliwia płatność za przejazd jedynie A1

Dobra wiadomość dla użytkowników oferowanej przez PKO BP aplikacji mobilnej IKO. Już od 18 lutego bieżącego roku za jej pomocą będą mogli opłacać przejazd nie tylko odcinkiem A1, jak dzieje się to obecnie, ale także A4, między Krakowem i Katowicami. Tak przynajmniej wynika z informacji, jaka została właśnie wysłana przez PKO BP do klientów. Usługa została przygotowana przez należącą do banku spółkę PKO Finat.

Przeczytajcie także: Zencard został przejęty przez spółkę Finat

Przypomnę, że aby korzystać z tego rozwiązania, najpierw należy do aplikacji mobilnej IKO dodać numer rejestracyjny samochodu. Dzięki temu później na bramkach wjazdowych i zjazdowych na autostradzie system za pomocą kamer rozpoznaje te numery i automatycznie podnosi szlabany. Płatność jest realizowana automatycznie z rachunku bankowego.

Przeczytajcie także: Alior udostępnił usługę Autopay

Pionierem takich płatności za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce był operator aplikacji Autopay, który zaoferował swoje usługi w połowie 2018 r. W przypadku tej apki źródłem pieniądza jest karta bankowa. Obecnie aplikacja Autopay jest też zintegrowana z systemami bankowymi kilku instytucji, dzięki czemu ich klienci mogą korzystać z tej usługi bez konieczności instalacji oddzielnej aplikacji. Chodzi o takie banki jak Alior, Pekao, ING, Pocztowy czy Millennium. Automatyczne płatności za przejazdy autostradami w Polsce oferuje także SkyCash.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies