Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
25 mln zł dla polskiego startupu rozwijającego platformę telemedyczną. W firmę zainwestowały m.in. fundusze PKO VC i Uniqa Ventures

Telemedico zapewnia platformę telemedyczną, z której korzystają m.in. Allianz, Axa, Compensa, PZU i TU Zdrowie

Telemedico, polski startup świadczący usługi w zakresie telemedycyny, pozyskał 25 mln zł (5,5 mln euro) finansowania. Rozwijana przezeń platforma telemedyczna jest dostępna w 14 krajach, ale startup planuje dalszą ekspansję i to właśnie na ten cel przeznaczy pozyskane środki. Rundzie inwestycyjnej przewodziły fundusze PKO VC oraz Uniqa Ventures, a udział w niej brały również Adamed i Flashpoint Venture Capital oraz dotychczasowy inwestor – Black Pearls VC.

Przeczytajcie także: Dziura w serwisie Telemedico

Telemedico działa w modelu B2B. Swoją platformę telemedyczną udostępnia klientom korporacyjnym, głównie firmom ubezpieczeniowym, które mogą w ten sposób zapewnić swoim ubezpieczonym usługi medyczne. Oprócz zagwarantowania dostępu online do lekarzy, startup pomaga również w zarządzaniu przepływem pacjentów, organizacji zapisów na wizyty oraz badania lekarskie i diagnostyczne. Oferuje także usługę wstępnej diagnozy medycznej i automatycznego triażu medycznego, czyli segregacji pacjentów pod kątem doświadczanych przez nich schorzeń i pilności poszczególnych przypadków, do czego wykorzystuje sztuczną inteligencję.

Przeczytajcie także: Neuca nowym właścicielem TU Zdrowie

Firma działa w 14 krajach europejskich i Ameryki Łacińskiej, gdzie pośredniczy przy ponad 100 tys. konsultacji miesięcznie. Swoim klientom korporacyjnym zapewnia dostęp do sieci ponad 600 lekarzy, mówiących w 10 językach (m.in. polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim i arabskim). Korzystając z pozyskanego finansowania, Telemedico chce wystartować na następnych rynkach, oferując usługi w kolejnych językach, m.in. francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim i włoskim. Jak wynika z zapowiedzi Pawła Sieczkowskiego, założyciela i CEO firmy, w planach jest również poszerzenie działalności o współpracę z aptekami internetowymi, firmami farmaceutycznymi i bankami.

Z usług startupu korzysta ponad 50 klientów korporacyjnych – przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe, m.in. Allianz, Axa, Compensa, Metrored, PZU i TU Zdrowie. W Polsce Telemedico oferuje też konsultacje w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Fot. freepik.com/rawpixel

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies