Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prezesi wszystkich banków wytłumaczą się w Sejmie

W mediach najwięcej o konsekwencjach podatku bankowego (Parkiet i Onet Biznes) oraz o naciskach politycznych by banki nie podwyższały prowizji. W Money.pl praktyczny poradnik taniej wypłaty gotówki za granicą – zapraszamy na przegląd prasy

Gazeta Giełdy Parkiet

Posłowie zapraszają na dywanik

Jak pisaliśmy wczoraj na Cashless (tekst znajdziecie tutaj), poseł Andrzej Jaworski (PiS) przewodniczący sejmowej komisji finansów zdenerwował się wprowadzanymi przez PKO BP podwyżkami cen dla klientów i zapowiedział, że sprawą zajmie się komisja. Rządzącym bowiem nie w smak, że banki rekompensują sobie w ten sposób wprowadzany od 1 lutego nowy podatek. Parkiet donosi, że oprócz zarządu PKO, w którym Skarb Państwa ma 30 proc. udziałów, na dywanik zostaną wezwani także prezesi innych banków. W ustawie zapisano bowiem wyraźnie, że przy okazji wprowadzania podatku nie wolno podnosić żadnych opłat. PKO oświadczył, że decyzja o podwyżkach została podjęta w grudniu i że nie ma związku z podatkiem.

Więcej: Parkiet, s.10

Onet Biznes

Podatek bankowy zapłacą kredytobiorcy

Od 1 lutego 2016 roku w Polsce zacznie obowiązywać ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych potocznie zwanym podatkiem bankowym. Koszty podatku zostaną przeniesione na klientów, a kredyty zdrożeją. Autor przypomina, że bank nie może podwyższyć marży osobom, które już spłacają swoje zobowiązania, gdyż złamałby w ten sposób zapisy umowy kredytowej. Będzie zatem poszukiwał innych źródeł przychodów na pokrycie podatku od „starych” kredytów. Jednym z nich jest większe obciążenie kosztami podatku nowych kredytobiorców.

Więcej: Onet.pl

Money.pl

Jak najtaniej wypłacać z bankomatu za granicą?

Wszystkie opłaty i prowizje mogą sprawić, że dodatkowy koszt wypłaty z bankomatu poza Polską może wynieść od kilku do ponad 10 procent wypłacanej kwoty. Są jednak sposoby na to, aby tego uniknąć – radzi Money.pl. Jednym z nich jest wypłacenie jednorazowo większej kwoty, bowiem przy prowizji w wysokości 3 proc. dodatkowy koszt wypłaty waluty o wartości 1,000 zł sięgnie 30 zł, a przy pięciu wypłatach po 200 zł, nawet 60 zł, a to dlatego, że minimalny poziom pobieranej prowizji może wynosić, w zależności od banku, od 7 do 10 zł.

Więcej: Money.pl

Bankier.pl

Awaria w Banku Smart

O awarii w banku około godziny 11.00 redakcję Bankiera.pl poinformowali czytelnicy. Niektórzy nie mogli zalogować się do konta i widzieli komunikat o błędnym haśle. Ci, którym udawało się zalogować, nie mogli wykonać żadnej operacji ani przejrzeć informacji o stanie konta czy historii dokonanych transakcji. O usunięciu awarii poinformowano około godz. 14.00.

Więcej: Bankier.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies