Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cashback Blikiem dostępny już dla klientów pięciu banków. Liczba transakcji w ciągu roku wzrosła o 80 proc.

Obecnie przy płatności Blikiem za zakupy gotówkę wypłacać mogą klienci Aliora, Getinu, Millennium, Pekao i Santandera

Biuro prasowe spółki Polski Standard Płatności (operator Blika) w informacji udostępnionej serwisowi cashless.pl podało, że w 2020 r. liczba transakcji typu cashback przy pomocy Blika wzrosła w stosunku do 2019 r. o 80 proc. Największą popularnością usługa cieszy się w sklepach Żabka, gdzie terminalami zarządza spółka First Data Polska. Z cashbacku za pomocą Blika można też skorzystać w terminalach obsługiwanych m.in. przez IT Card (marka Planet Pay) i Polskie ePłatności.

Przeczytajcie także: Zbliżeniowy cashback nie tylko w Pekao

Cashback to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki przy okazji płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych. Jest wykorzystywana przede wszystkim przez użytkowników kart Mastercard i Visa. Ale od kilku lat korzystać z niej mogą także klienci wybranych banków oferujących Blika. Obecnie, jak informuje biuro prasowe Blika, jest to pięć instytucji, a więc: Alior, Getin, Millennium, Pekao i Santander.

Przeczytajcie także: Cashback Blikiem już dostępny

Cashback przy użyciu kart płatniczych pozostaje usługą niszową, wykorzystywaną raczej rzadko. Prawdopodobnie tak samo jest też i w przypadku Blika, o czym świadczyć może fakt, że jego operator unika podawania statystyk w liczbach bezwzględnych. W jego przypadku dane mogą być obiecujące, gdy Blik uzyska funkcję umożliwiającą transakcje zbliżeniowe przy wykorzystaniu technologii Mastercard. Wówczas cashback może stać się dostępny dla klientów wszystkich banków oferujących Blika. Obecnie zbliżeniowo z cashbacku można korzystać m.in. w terminalach Pekao i IT Card.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies