Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cashback Blikiem już dostępny. Niestety, na razie tylko dla klientów BZ WBK i Millennium

Z nowej usługi można skorzystać m.in. w sklepach Żabka i Freshmarket

Cashback, czyli możliwość wypłaty gotówki przy okazji płatności za zakupy, to usługa szybko zyskująca w Polsce na popularności. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w I kw. bieżącego roku klienci korzystali z niej o 30 proc. częściej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (tekst na ten temat tutaj). Dotąd był on jednak dostępny wyłącznie dla użytkowników kart dwóch najważniejszych organizacji płatniczych, czyli Mastercarda i Visy. Aż do teraz.

Przeczytajcie także: Rośnie popularność cashbacku w Polsce

Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, wypłaty z kasy sklepowej można już także dokonać przy okazji transakcji Blikiem w sklepach Żabka i Freshmarket. Przypomnę, że od niedawna tamtejsze terminale obsługiwane są przez spółkę First Data Polska. Firma potwierdziła, że cashback przy pomocy Blika wdrożyła na swoich terminalach w marcu bieżącego roku. Udostępnienie tej usługi leży jednak w gestii handlowców. Obecnie dostępny jest na około 45 tys. POS-ów. To mniej więcej jedna trzecia terminali zarządzanych przez FDP.

Przeczytajcie także: Blik wprowadza cashback

Natomiast to, że FDP chce wdrożyć cashback Blikiem, wiadomo od dawna. Mogliście przeczytać o tym m.in. tutaj. Niestety, usługa na razie dostępna jest wyłącznie dla klientów BZ WBK i Millennium. W III lub IV kwartale bieżącego roku dołączyć do nich mają użytkownicy aplikacji mobilnej Pekao. Biura prasowe pozostałych banków oferujących Blika twierdzą, że na razie nie planują wdrożenia usługi cashback przy pomocy tego systemu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies