Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orlen Pay w aplikacji Vitay. Użytkownicy apki mogą płacić za paliwo przy dystrybutorze

Orlen Pay to funkcja od dawna już dostępna dla klientów koncernu, ale teraz została zintegrowana z aplikacją programu lojalnościowego

Dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji Vitay, przeznaczonej dla uczestników programu lojalnościowego Polskiego Koncernu Naftowego. Od teraz mogą za jej pomocą korzystać z płatności mobilnych Orlen Pay i płacić przy dystrubutorze bez konieczności podchodzenia do kasy. Mogą przy tym korzystać z takich instrumentów płatniczych jak powiązana z Orlen Pay karta bankowa, Apple Pay, Google Pay czy Blik.

Przeczytajcie także: Największy fintech świata będzie "naprawiany" według wytycznych władz

Operator Blika tłumaczy przy okazji, że w aplikacji Vitay wdrożono rozwiązanie określane mianem one click, dzięki czemu tylko przy pierwszej transakcji wymaga się od użytkownika podania kodu Blik. Przy kolejnych wystarczy zakceptować płatność w aplikacji mobilnej banku. Klient ma oczywiście wgląd do danych transakcji – widzi zarówno kwotę do zapłacenia, jak i odbiorcę płatności.

Przeczytajcie także: Kłopoty fintechu, w który zainwestował Santander

Płatności przy dystrybutorze od wielu miesięcy były już dostępne dla klientów PKN w aplikacji Orlen Pay. Teraz moduł ten pojawił się dodatkowo w apce Vitay. Warto przy okazji wspomnieć, że moduły płatnicze w aplikacjach koncernów naftowych umożliwiające transakcje przy dystrybutorze to trend mocno widoczny w okresie pandemii koronawirusa. Tego rodzaju rozwiązania zostały ostatnio wprowadzone na stacjach benzynowych zarządzanych m.in. przez Carrefour, Circle K czy Lotos. Klienci tej ostatniej firmy zapłacą korzystając z aplikacji Pay&Go.

Fot.Flickr/Babij CC BY-SA 2.0

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies