Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orlen Pay w aplikacji Vitay. Użytkownicy apki mogą płacić za paliwo przy dystrybutorze

Orlen Pay to funkcja od dawna już dostępna dla klientów koncernu, ale teraz została zintegrowana z aplikacją programu lojalnościowego

Dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji Vitay, przeznaczonej dla uczestników programu lojalnościowego Polskiego Koncernu Naftowego. Od teraz mogą za jej pomocą korzystać z płatności mobilnych Orlen Pay i płacić przy dystrubutorze bez konieczności podchodzenia do kasy. Mogą przy tym korzystać z takich instrumentów płatniczych jak powiązana z Orlen Pay karta bankowa, Apple Pay, Google Pay czy Blik.

Przeczytajcie także: Największy fintech świata będzie "naprawiany" według wytycznych władz

Operator Blika tłumaczy przy okazji, że w aplikacji Vitay wdrożono rozwiązanie określane mianem one click, dzięki czemu tylko przy pierwszej transakcji wymaga się od użytkownika podania kodu Blik. Przy kolejnych wystarczy zakceptować płatność w aplikacji mobilnej banku. Klient ma oczywiście wgląd do danych transakcji – widzi zarówno kwotę do zapłacenia, jak i odbiorcę płatności.

Przeczytajcie także: Kłopoty fintechu, w który zainwestował Santander

Płatności przy dystrybutorze od wielu miesięcy były już dostępne dla klientów PKN w aplikacji Orlen Pay. Teraz moduł ten pojawił się dodatkowo w apce Vitay. Warto przy okazji wspomnieć, że moduły płatnicze w aplikacjach koncernów naftowych umożliwiające transakcje przy dystrybutorze to trend mocno widoczny w okresie pandemii koronawirusa. Tego rodzaju rozwiązania zostały ostatnio wprowadzone na stacjach benzynowych zarządzanych m.in. przez Carrefour, Circle K czy Lotos. Klienci tej ostatniej firmy zapłacą korzystając z aplikacji Pay&Go.

Fot.Flickr/Babij CC BY-SA 2.0

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies