Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Szybko rośnie liczba Polaków korzystających z aplikacji bankowych. W trzecim kwartale przybyło ich 750 tys.

Związek Banków Polskich opublikował raport Netbank zawierający dane o bankowości elektronicznej i mobilnej w III kwartale 2020 roku

Liczba rachunków klientów indywidualnych z możliwością korzystania z bankowości elektronicznej wyniosła na koniec września 2020 roku blisko 38 mln. Aktywnie z dostępu do konta przez internet korzysta 19,43 mln klientów indywidualnych, co w skali kwartału oznacza wzrost o blisko 2 proc. Informacje te podano w raporcie Netbank opublikowanym dziś przez Związek Banków Polskich.

Przeczytajcie także: Aplikacja Alior Mobile już dostępna w AppGallery

Dynamicznie rośnie segment bankowości mobilnej. Liczba użytkowników aplikacji bankowych w okresie od początku lipca do końca września wzrosła o ponad 5,8 proc. do 13,69 mln. W ujęciu nominalnym oznacza to wzrost o 750 tys. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku liczba użytkowników aplikacji wzrosła aż o 31 proc. W znacznej mierze odpowiada za to pandemia, która skłoniła banki i klientów do zdalnych kontaktów. Nie była to jednak zmiana rewolucyjna – raczej przyspieszenie procesów, które toczyły się już wcześniej.

W trzecim kwartale 2020 roku liczba klientów "mobile only", a zatem takich, którzy korzystają z bankowości elektronicznej wyłącznie za pośrednictwem aplikacji, przekroczyła próg 7 mln. To 52 proc. wszystkich użytkowników bankowości mobilnej. Segment "mobile only" w ciągu jednego kwartału urósł o 9 proc., a od początku 2020 roku o 22 proc.

Przeczytajcie także: Konta Plus od Revoluta już w Polsce

W raporcie podano również, że w trzecim kwartale nieco ponad 3 mln klientów z sektora MŚP miało dostęp do bankowości internetowej. To nieznacznie więcej niż w poprzednich trzech miesiącach. W tym gronie aktywnie z usług online korzystało niespełna 2 mln klientów. W tym przypadku także odnotowano niewielki, bo zaledwie 1-procentowy, wzrost.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies