Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej open bankingu w PKO BP. Użytkownicy IKO pieniądze ze sprzedaży walut od razu przeleją do innego banku

Wcześniej z rozwiązania oferowanego przez PKO BP można było korzystać w serwisie internetowym iPKO

Bank PKO BP poinformował o nowym rozwiązaniu, z którego mogą korzystać użytkownicy aplikacji IKO. Dotyczy klientów kantoru banku, w którym niedawno zastosowano otwartą bankowość. Na początku listopada mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że PKO BP umożliwi transfer środków ze sprzedaży walut w swoim kantorze bezpośrednio na konto w innym banku podpięte do aplikacji IKO. Teraz zakres usługi rozszerzono.

Przeczytajcie także: Właściciel Providenta nawiązał współpracę z operatorem mPay

W pierwszej kolejności nowa funkcja pojawiła się w serwisie iPKO. Bank zapowiedział wówczas, że w kolejnych tygodniach będzie dostępna również w IKO. Tak się właśnie stało, osoba sprzedająca walutę może to zrobić już bezpośrednio w kantorze w IKO, by potem transferować złote do innego banku. Aby z tego korzystać, należy uruchomić dostęp do kantoru w aplikacji, podpiąć rachunek z innego banku (Alior, Santander, mBank, Pekao, BNP Paribas oraz Millennium) do IKO i posiadać w PKO minimum jedno konto walutowe. Dotyczy to użytkowników aplikacji mobilnej IKO na urządzeniach z Androidem.

Przeczytajcie także: KIR przypomina o świątecznym harmonogramie systemów rozliczeniowych

Instytucja przekonuje w swoim komunikacie, że usługa jest bezpieczna i zapewni klientom większą wygodę. Za korzystanie z tego rozwiązania nie będą pobierane dodatkowe opłaty, a w kantorze można wymienić w ten sposób 10 walut, w tym te najpopularniejsze: euro, funta, dolara, franka szwajcarskiego. Świadczenie usług tego typu możliwe jest za sprawą rozwoju otwartej bankowości, którą wprowadziła dyrektywa PSD II. W ramach open bankingu PKO BP umożliwia dzisiaj przede wszystkim agregację kont.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies