Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Ciekawe zastosowanie otwartej bankowości w PKO BP. Nowa usługa dla użytkowników kantoru internetowego

PKO BP umożliwia transfer środków ze sprzedaży walut w swoim kantorze bezpośrednio na konto w innym banku podpięte do aplikacji IKO w ramach otwartej bankowości

PKO BP wprowadził nową usługę wykorzystującą otwartą bankowość. Mogą z niej skorzystać użytkownicy kantoru internetowego tego banku. Jeśli jednocześnie mają do aplikacji IKO dodane rachunki z innych banków, to po sprzedaży walut obcych mogą przesłać złote bezpośrednio na nie. Wcześniej pieniądze trafiały na konto w PKO BP, z którego później trzeba było zlecać przelew.

Przeczytajcie także: Więcej open bankingu w PKO BP

PKO BP deklaruje, że środki ze sprzedaży walut błyskawicznie znajdą się na rachunku w innym banku. Próbowałem sprawdzić, jak to działa w praktyce. Do IKO dodałem rachunek z mBanku, a następnie zleciłem sprzedaż kilku dolarów ze swojego konta walutowego w PKO BP. Niestety, mimo wielokrotnych prób transakcji nie udało się zrealizować – kantor wyświetlał informację o błędzie. Być może więc z nową usługą są jeszcze jakieś problemy.

Przeczytajcie także: Karty wielowalutowe dla klientów firmowych w PKO BP

Otwarta bankowość to idea wprowadzona dyrektywą PSD II. Zakłada możliwość świadczenia nowych usług finansowych dzięki dostępowi do danych o rachunkach bankowych. Na razie we wdrażaniu otwartej bankowości w Polsce przodują same banki, a PKO BP jest jednym z kilku, które usługi z zakresu open bankingu oferują. Póki co jednak korzystać z nich mogą wyłącznie użytkownicy aplikacji mobilnej IKO na urządzeniach z Androidem. Mogą dodawać do apki rachunki z Aliora i jego kantoru, BNP Paribas, Millennium, mBanku, Pekao, Santandera, T-Mobile Usług Bankowych i Inteligo.

AKTUALIZACJA

Kilka godzin po publikacji tekstu przedstawiciel PKO BP poinformował redakcję cashless.pl, że usługa już działa. Sprawdziłem i rzeczywiście transakcję udało się przeprowadzić. Środki pojawiły się na rachunu w mBanku po kilku chwilach. PKO BP do trasnferu pieniędzy wykorzystuje system Express Elixir. Klienci kantoru nie płacą z tego tytułu prowizji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies