Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konta firmowe w PKO BP z kartą wielowalutową. Usługę można uruchomić w iPKO

Nowa funkcja wdrożona przez PKO BP jest dostępna dla 22 walut, w tym euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego

PKO BP poinformował, że od pierwszego listopada karty debetowe wydawane przez niego do rachunków firmowych mają funkcję wielowalutową. Dotyczy to zarówno kart posiadanych już przez klientów, jak i tych oferowanych do nowych rachunków: PKO Konta Firmowego, PKO Konta Firmowego Premium oraz PKO Rachunku dla Przedsiębiorstw. Nowe rozwiązanie pozwala rozliczać transakcje kartowe bezpośrednio w walutach obcych.

Przeczytajcie także: Największy debiut giełdowy w historii zatrzymany

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, klient musi podpiąć pomocnicze rachunki walutowe do konta w złotych, dla którego została wydana karta debetowa. Można to zrobić samodzielnie w serwisie transakcyjnym iPKO, z pomocą infolinii albo podczas wizyty w oddziale banku. Funkcja dostępna jest obecnie dla 22 walut, w tym euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego, ale na liście znaleźć też można jena, chorwacką kunę, czeską koronę czy rubla.

Przeczytajcie także: Kolejna sieć sklepów umożliwia zakupy w modelu click&collect

Przedsiębiorca płacący taką kartą podczas zagranicznych wyjazdów (także zbliżeniowo z wykorzystaniem Apple Pay i Garmin Pay) lub w sieci, unika opłat za przewalutowanie. Warto przypomnieć, że PKO niedawno zaprezentował inną nowość dla firm – po aktualizacji aplikacji IKO w App Store pojawiła się w niej możliwość rejestracji firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Proces ten można zainicjować w trakcie zdalnego zakładania rachunku firmowego w IKO. Wcześniej rozwiązanie udostępniono użytkownikom urządzeń z Androidem.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies