Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet wypłaci gotówkę Blikiem zbliżeniowo

Prace nad tą usługą już trwają

Blik dobrze sprawdza się jako instrument płatniczy w internecie, ale w sklepach stacjonarnych nie wytrzymuje konkurencji z kartami zbliżeniowymi czy mobilnymi płatnościami bezstykowymi. Władze Polskiego Standardu Płatności, czyli zarządzającej nim spółki, starają się więc, by można nim było inicjować transakcje bezgotówkowe zbliżeniowo, ale nie jest to łatwe, o czym możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Płatności HCE startują w IKO

Okazuje się jednak, że o wiele prostsze może być wyposażenie Blika w funkcję bezstykowego wyjmowania gotówki z bankomatów. Już wkrótce użytkownicy tego systemu będą mogli w ten sposób korzystać z kilku tysięcy urządzeń. – Firma pracuje nad zaoferowaniem transakcji zbliżeniowych realizowanych za pomocą systemu Blik w maszynach należących do naszej sieci – potwierdziło tę informację biuro prasowe Euronet. To największa sieć bankomatów w Polsce, licząca ponad 6 tys. sztuk.

Na razie nie wiadomo, kiedy użytkownicy Blika będą mogli wyjmować gotówkę zbliżeniowo. Euronet wyposażył już większość swoich bankomatów w czytniki zbliżeniowe. Prawdopodobnie w II kwartale bieżącego roku będzie można dzięki nim dokonywać wypłat bezstykowych kartami. Nie wiadomo, czy w tym samym terminie bankomaty Euronetu zaczną akceptować zbliżeniowo Blika.

Przeczytajcie także: W Millennium wypłaty Blikiem wciąż bez prowizji

Nad udostępnieniem w bankomatach funkcji zbliżeniowej pracuje również właściciel innej niezależnej sieci tych urządzeń, czyli spółka IT Card, do której należy marka Planet Cash. – Możemy potwierdzić, że wypłaty gotówki zbliżeniowo kartami będą dostępne w naszych urządzeniach prawdopodobnie jeszcze w I kw. – powiedziano mi w biurze prasowym IT Card. Nie udało mi się dowiedzieć, czy spółka planuje także umożliwić tę samą funkcję osobom korzystającym z Blika.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: EURONET, BLIK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies