Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej startu Inkart

Krajowa Izba Rozliczeniowa jeszcze w tym kwartale chce uruchomić produkcyjnie system rozliczeń kartowych Inkart

Z nieoficjalnych informacji wynika, że izba jest na ostatniej prostej do podpisania umowy o przystąpieniu do Inkart z dwoma bankami. Pierwszym, to chyba nie zaskoczenie, jest BZ WBK. Bank ten nie ukrywał, iż od dawna rozmawia z KIR-em na temat. Drugim jest Pekao. Ponoć jednak w obu bankach nie zapadła jeszcze decyzja na temat tego, jakie transakcje będą rozliczane poprzez Inkart, wszystkie czy tylko bankomatowe.

Przeczytajcie także: Minister sprawiedliwości znalazł pomysł na polską kartę

Z moich informacji wynika, że umowę na korzystanie z Inkart wkórtce podpisze również firma IT Card, zarządzająca siecią bankomatów Planet Cash, a na dobrej drodze do tego jest Euronet. Wkrótce więc, biorąc pod uwagę także bankomaty BZ WBK i Pekao, system KIR-u będzie mógł rozliczać transakcje pochodzące z ok. 50 proc. bankomatów w kraju. Natomiast w zakresie współpracy z operatorami terminali, KIR ma być blisko podpisania kontraktu z Elavonem.

Ciekawostką może być fakt, że niedawno miały się odbyć testy produkcyjne systemu Inkart. Pierwszą transakcję przeprowadzono ponoć w bankomacie Planet Cash kartą wydaną przez BZ WBK.

Przeczytajcie także: Jest krótka lista doradców dla polskiej karty

KIR unika jednoznacznego potwierdzenia tych informacji. - System płatności Inkart jest po stronie KIR przygotowany do produkcyjnego wdrożenia. W tej chwili trwają procesy finalizowania umów z pierwszymi uczestnikami systemu i uzgadniania szczegółów dotyczących planowanych wdrożeń. Mając na uwadze obecny stan zaawansowania tych procesów z zainteresowanymi wydawcami kart i agentami rozliczeniowymi, produkcyjne uruchomienie systemu Inkart przewidujemy jeszcze w bieżącym kwartale – powiedziała Anna Olszewska, rzeczniczka prasowa KIR.

Inkart w założeniach twórców ma być rozwiązaniem alternatywnym dla podobnych systemów zarządzanych przez organizacje płatnicze. Dzięki temu banki i inni uczestnicy biznesu kartowego mają zaoszczędzić na opłatach na rzecz tych organizacji. Inkart nie należy jednak utożsamiać z polską karta płatniczą. Będzie bowiem służył do rozliczania transakcji wszystkimi kartami, a więc także tymi z logo MasterCarda bądź Visy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies