Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobry miesiąc systemu Express Elixir. Transakcji znów ponad 6 mln

Po rekordowym październiku również w listopadzie za pomocą systemu Express Elixir zlecono przelewy o wartości ponad 6 mld zł

KIR podał przed chwilą statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych, odnotowane w listopadzie bieżącego roku. Tradycyjnie mnie najbardziej interesują dane dotyczące Express Elixir, za pomocą którego można zlecać przelewy realizowane w trybie online. KIR podał więc, że ubiegłym miesiącu za pomocą tego systemu zrealizowano 6,18 mln transakcji o łącznej wartości 6,01 mld zł.

Przeczytajcie także: Konto na selfie wkrótce także w Santanderze

To drugi miesiąc z rzędu, gdy liczba przelewów natychmiastowych Express Elixir przekroczyła 6 mln a ich wartość – 6 mld zł. Zarządzany przez KIR system zawdzięcza wysoką transakcyjność m.in. Blikowi. Blik wykorzystuje infrastrukturę Express Elixir do realizacji zleceń P2P, czyli przelewów na numer telefonu odbiorcy, które cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników bankowości mobilnej w Polsce.

Przeczytajcie także: KIR rozszerza dostępność usługi mojeID

Natomiast jeśli idzie o pozostałe systemy rozliczeniowe KIR-u, to najważniejszy z nich, a więc Elixir, odnotował w listopadzie 170,44 mln transakcji o wartości 507,34 mld zł. W tym samym okresie w 2019 r. rozliczono 157,08 mln transakcji o wartości 471,89 mld zł. Z kolei w systemie Euro Elixir (przelewy w euro) w listopadzie rozliczono 2,92 mln transakcji o łącznej wartości 15,25 mld euro. Rok do roku liczba transakcji zwiększyła się o 9 proc., a wartość o 6 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies