Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR rozszerza dostępność usługi mojeID. Od teraz mogą z niej korzystać klienci mBanku

mBank jest szóstym bankiem, który przystąpił do systemu mojeID

mBank poinformował przed chwilą o dołączeniu do systemu mojeID. Tym samym grono banków oferujących to rozwiązanie poszerzyło się do sześciu instytucji. Wcześniej z systemem mojeID zintegrowały się takie banki jak ING, Pekao, PKO BP, a także spółdzielcze grupy SGB i BPS. W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych wdrożeń. Wśród banków prowadzących zaawansowane prace w tym kierunku ma być np. Alior.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził kolejną promocję do PayNow

MojeID to platforma, dzięki której klienci banków mogą potwierdzać swoją tożsamość podczas korzystania z cyfrowych usług firm prywatnych czy instytucji publicznych. Po wybraniu mojeID jako sposobu weryfikacji tożsamości są przekierowywani do serwisu swojego banku, gdzie muszą podać login i hasło do rachunku. Następnie wracają do portalu np. firmy telekomunikacyjnej czy przychodni z już potwierdzoną tożsamością. Z tym że administrator takiego portalu nie ma dostępu do danych logowania, a bank nie zna aktywności swojego klienta na tym portalu.

Przeczytajcie także: UFG wprowadza nowy system weryfikacji tożsamości

Użytkownicy mojeID mogą już potwierdzać swoją tożsamość u wielu usługodawców z różnych branż – ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, finansowej, energetycznej czy rozrywkowej. – Polska gospodarka z każdym rokiem staje się coraz bardziej cyfrowa, a ostatnie miesiące znacząco przyspieszyły ten proces. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę usług świadczonych online, których rozwój uzależniony jest od bezpieczeństwa danych i odpowiedzialnego podejścia do ryzyka, kwestią kluczową jest dostęp do bezpiecznej weryfikacji tożsamości online, co zapewnia mojeID – mówi Robert Trętowski, wiceprezes KIR.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies