Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do IKE lub IKZE w PZU możecie przystąpić bez wychodzenia z domu. Zakup i zarządzanie produktami możliwe przez platformę inPZU

Zarejestrować się można zdalnie, a przystąpienie do IKE lub IKZE nie powinno zająć dłużej niż 15 minut

Na platformie inPZU.pl można online założyć indywidualne konto emerytalne (IKE) oraz indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), cechujące się – jak zapewnia PZU – konkurencyjnymi warunkami. Klienci, którzy już wcześniej korzystali z serwisu TFI PZU do innych inwestycji, znajdą nowe produkty po zalogowaniu. Z kolei klienci, którzy są zainteresowani rozwiązaniami emerytalnymi, muszą najpierw zarejestrować się na platformie.

Przeczytajcie także: PZU pomoże w poszukiwaniu zaginionych dzieci

Zarejestrować się można zdalnie, a przystąpienie do IKE lub IKZE nie powinno zająć dłużej niż 15 minut. Klient proszony jest o wybór interesującego go produktu oraz wskazanie funduszy, w które chciałby zainwestować. Następnie musi uzupełnić ankietę dotyczącą jego wiedzy i doświadczenia w zakresie inwestycji, na podstawie której PZU oceni, czy wybrane instrumenty są dla niego odpowiednie. Obowiązkowe jest również złożenie oświadczeń na potrzeby AML (przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy) i FATCA (umowa ze Stanami Zjednoczonymi). Tożsamość klienta jest potwierdzana na podstawie danych z przelewu, którym opłacił wykupienie jednostek uczestnictwa w wybranych funduszach. Pierwszej płatności należy dokonać z konta bankowego, którego numer podało się przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego.

Na platformie inPZU klient może samodzielnie zarządzać swoim portfelem IKE i IKZE, wybierając spośród 14 funduszy. Minimalna kwota inwestycji to 100 zł, a przy wpłatach można korzystać z szybkich przelewów. Jak deklaruje PZU, koszty produktów są nawet kilkukrotnie niższe niż u konkurencji, nie przewidziano opłat manipulacyjnych, a opłata za zarządzanie wynosi 0,5 proc. z w skali roku.

Przeczytajcie także: Insurtech proponuje błyskawiczne wypłaty z ubezpieczenia utraty zysku

Osoby oszczędzające na emeryturę z wykorzystaniem IKE lub IKZE mogą liczyć na ulgi podatkowe. W przypadku indywidualnego konta emerytalnego nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Z kolei klienci odkładający na indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego mogą wpłaty z danego roku odliczyć od dochodu, obniżając aktualnie płacony podatek.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies