Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU pomoże w poszukiwaniu zaginionych dzieci. Użytkownicy apki mojePZU otrzymają powiadomienie po uruchomieniu procedury Child Alert

Z serwisu mojePZU korzysta już blisko 1,5 mln użytkowników

PZU udostępni swoją aplikację mobilną do pomocy w poszukiwaniu zaginionych dzieci. Użytkownicy mojePZU mobile będą otrzymywali komunikat push w razie wszczęcia procedury Child Alert. Odpowiednie powiadomienie wyświetli się również na ekranie komputera tym, którzy korzystają z serwisu za pośrednictwem strony internetowej (o ile wyrazili odpowiednią zgodę).

Przeczytajcie także: Za pomocą mObywatela można potwierdzić tożsamość w mojePZU

Międzynarodowy system Child Alert funkcjonuje w 20 krajach europejskich, w tym od 7 lat w Polsce. Polega on na bardzo szybkim rozprzestrzenianiu informacji o zaginionym dziecku, w razie podejrzenia, że mogło ono paść ofiarą przestępstwa, a jego życie i zdrowie są w niebezpieczeństwie. Dane dotyczące zdarzenia i dziecka oraz jego wizerunek są upowszechniane za pomocą wszelkich dostępnych środków przekazu, takich jak telewizja, internet, radio, tablice reklamowe czy elektroniczne znaki drogowe.

Teraz grono osób, które mogą pomóc w znalezieniu dziecka, zostanie poszerzone o użytkowników aplikacji mojePZU, którym w razie uruchomienia procedury Child Alert, wyświetli się na telefonie lub komputerze odpowiednie powiadomienie. Dotychczas procedura została uruchomiona w Polsce cztery razy, a w każdym z tych przypadków udało się odnaleźć zaginione dziecko.

Przeczytajcie także: Blue Media wdrożyły automatyczne płatności w Avivie

MojePZU to platforma mająca obecnie prawie półtora miliona użytkowników. Można z niej korzystać za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Poprzez serwis klient ma dostęp do produktów i usług grupy PZU. Zalogowani użytkownicy mogą m.in. kupić wybrane ubezpieczenia online i zapłacić za nie przez serwis, zgłosić szkodę i sprawdzić jej status, przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki, korzystać z opieki medycznej (np. umawiać wizyty stacjonarne i teleporady, dodawać dokumentację medyczną, pobierać e-recepty i skierowania) czy inwestować.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies