Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto Citi Plex. Bank podaje więcej szczegółów na temat konta przygotowywanego dla użytkowników Google Pay

Konta Plex będą dostępne w przyszłym roku, ale już teraz można się zapisać na listę oczekujących

Podczas środowej konferencji Google zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty konta bankowego Plex, które – jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl – ma być rozwijane we współpracy z kilkunastoma instytucjami. Jedną z nich jest Citibank, który uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, jak będzie wyglądało konto Citi Plex, które jak na razie będzie dostępne tylko na rynku amerykańskim. Bank poinformował m.in., że jego klienci będą mogli otwierać swoje konta Plex bezpośrednio w aplikacji Google Pay i korzystać ze wszystkich jego funkcji, aby oszczędzać, wydawać i wysyłać pieniądze.

Przeczytajcie także: Zmiany w mobilnych płatnościach za bilety w warszawskiej komunikacji

Jak deklarują przedstawicie Citi, konto zostało zaprojektowane tak, aby zapewniać klientom zawsze dostępną, bezproblemową, spersonalizowaną obsługę na wyciągnięcie ręki. Co przez to rozumieć? Otwarcie konta ma być szybkie i bezproblemowe. Nie będzie miesięcznych opłat za rachunek ani wymagań co do minimalnego salda. W zarządzaniu finansami pomoże użytkownikom sztuczna inteligencja, która wskaże cele oszczędnościowe i pomoże poprawić kondycję finansową.

Od ręki klienci dostaną wirtualną kartę debetową Mastercard, a na życzenie będą mogli otrzymać również plastik. Do użytkowników będą wysyłane w czasie rzeczywistym alerty o saldzie, przelewach i zakupach z możliwością kwestionowania wątpliwych transakcji. Użytkownicy dostaną również dostęp do płatności P2P, zarówno jednorazowych, jak i cyklicznych czy grupowych. Klienci będą mieli także zapewnioną możliwość bezpłatnego korzystania z sieci bankomatów Citi, która obejmuje 60 tys. maszyn w Stanach Zjednoczonych. Kolejne funkcje i możliwości mają zostać przedstawione bliżej premiery.

Przeczytajcie także: Aplikacja Stocard staje się narzędziem płatniczym

Konta Plex mają wejść do oferty w przyszłym roku, natomiast już teraz można się zapisać na listę oczekujących. Wraz z zapowiedzią jego wprowadzenia Google zaanonsowało również zmiany w swojej aplikacji płatniczej Google Pay, m.in. udostępnienie aplikacji użytkownikom urządzeń z systemem iOS. Zainteresowanych nowinkami, które pojawią się w nowej wersji Google Pay, zapraszam do lektury tekstu Google zaprezentowało aplikację Google Pay kolejnej generacji oraz konto bankowe Plex.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies