Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie terminale aplikacyjne zagoszczą w węgierskich sklepach. Fizetési Pont wdroży rozwiązanie przygotowane przez Softpos

Fizetési Pont to trzeci co do wielkości operator terminali na rynku węgierskim

Fizetési Pont, trzeci co do wielkości operator terminali na rynku węgierskim, wprowadził do swojej oferty rozwiązanie polskiego fintechu Softpos. Już wkrótce pierwsi sprzedawcy na Węgrzech będą korzystać z opracowanej w Polsce technologii terminali aplikacyjnych.

Przeczytajcie także: Visa zamienia telefony w terminale płatnicze

Softpos to firma założona przez managerów fintechu Payarto, która opracowała własne rozwiązanie typu soft POS, czyli terminal w postaci aplikacji mobilnej do zainstalowania na smartfonach z anteną zbliżeniową NFC i działających w oparciu o system operacyjny Android. Pozwala przyjmować płatności zbliżeniowe kartami bądź urządzeniami do płatności mobilnych np. z Apple Pay czy Google Pay.

Jak przekonują twórcy, przewagą ich narzędzia nad konkurencyjnymi rozwiązaniami jest możliwość wykorzystywania go na dowolnym smartfonie z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 8.0, podczas gdy inne terminale aplikacyjne są często przygotowane do działania na urządzeniach konkretnej marki.

W serwisie cashless.pl mogliście również przeczytać, że Softpos nawiązał współpracę z firmą Worldline, działającą w Polsce m.in. pod marką SIX Payment Services. W lipcu wystartował pilotaż przygotowujący do wdrożenia polskiego soft POS-a na rynkach europejskich.

Przeczytajcie także: Płatności mobilne także dla klientów SKOK

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie standardami bezpieczeństwa za pośrednictwem terminali aplikacyjnych nie można akceptować płatności wymagających autoryzacji kodem PIN. Oznacza to, że soft POS w Polsce nie nada się do transakcji realizowanych kartą, jeśli kwota przekracza 100 zł. Na Węgrzech limit wynosi 10 tys. forintów, czyli ok. 125 zł. To nadal niewiele, co istotnie zmniejsza użyteczność tego typu terminali. Ich twórcy mogą jednak ubiegać się w organizacjach płatniczych o specjalne zezwolenia na akceptację płatności o wyższej wartości i możliwość ich autoryzacji PIN-em na smartfonie akceptanta.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies