Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto podniosło limit transakcyjny połowie swoich klientów. Teraz wynosi on średnio 2,9 tys. zł

Dotychczas średni miesięczny limit na wydatki przy pomocy narzędzi Twisto wynosił 1,5 tys. zł

Prawie połowa aktywnych użytkowników Twisto otrzymała w październiku propozycję podniesienia miesięcznego limitu wydatków. Zdecydowana większość klientów skorzystała z oferty, przez co średni limit przyznawany przez fintech skoczył z 1,5 tys. zł do 2,9 tys. zł.

Przeczytajcie także: Za bilet do kina zapłacicie za pośrednictwem Cinkciarz Pay

Kwota przyznawana przez Twisto zależy od decyzji użytkownika i jego zdolności kredytowej. Może wynosić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Fintech przekonuje, że przy określaniu limitów zachowuje dużą ostrożność, dopasowując je do możliwości finansowych poszczególnych klientów. Zdecydował się jednak podnieść dopuszczalne kwoty wydatków, ponieważ analiza portfela wykazała, że klienci spłacają zobowiązania na czas, a współczynnik kredytów zagrożonych jest bardzo niski.

Decyzja o podniesieniu limitów jest dość zaskakująca w kontekście niedawnych podwyżek opłat, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Firma motywowała wtedy zmiany trudniejszymi warunkami prowadzenia biznesu. Nieoficjalnie sugerowano również wówczas, że podniesienie cen to sposób na poradzenie sobie ze spodziewanym pogorszeniem się jakości spłat kredytów.

Przeczytajcie także: UFG wprowadza własne rozwiązanie do potwierdzania tożsamości

Twisto ma obecnie w Polsce ponad 70 tys. aktywnych klientów. Za pośrednictwem aplikacji wykonują oni średnio kilkanaście transakcji miesięcznie, z czego ponad 55 proc. to zakupy w sklepach stacjonarnych, a pozostałe 45 proc. to transakcje online, których udział ciągle rośnie. Prawie połowa klientów korzysta z możliwości przesunięcia części wydatków na kolejny okres rozliczeniowy. Kwota, która pozostaje do spłacenia w następnym miesiącu, to średnio 700 zł. Za pośrednictwem Twisto użytkownicy kupują głównie artykuły spożywcze, odzież i kosmetyki, a także subskrybują średnio trzy serwisy streamingowe.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies