Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Decyzję kredytową w kilka minut wyda robot. Nowość w DKB

Instytucja tłumaczy swoje działanie rosnącym popytem na usługi online w czasie pandemii

Deutsche Kreditbank poinformował, że wprowadza zmiany w procesie sprawdzania zdolności kredytowej klientów. We współpracy z firmą FinTecSystems instytucja stworzyła robota, który zatwierdza (lub odrzuca) wnioski w kilka minut. Rozwiązanie było już testowane na gronie obecnych klientów banku. Od listopada będą mogły z niego korzystać także osoby, które posiadają konta w innych bankach. Umożliwi to dyrektywa PSD II.

Przeczytajcie także: Revolut: nowy regulamin zakupu i sprzedaży akcji

Nowe narzędzie wymaga od użytkownika jedynie komputera lub sprzętu mobilnego z kamerą, dokumentu tożsamości oraz dostępu online do konta. Po złożeniu wniosku kredytowego algorytm podejmuje decyzję niemalże w czasie rzeczywistym, a proces zamyka złożenie cyfrowego podpisu. Dla klientów pożyczających pieniądze od DKB w ten sposób efektywna roczna stopa procentowa dla kwot od 2,5 tys. do 30 tys. euro wynosi 3,19 proc.

Przeczytajcie także: Inpost na sprzedaż. Wśród zainteresowanych Allegro

Wdrożenie robota w założeniu jest ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i samego banku – zwłaszcza w czasie pandemii, gdy preferowane są rozwiązania online. Inne firmy również decydują się na takie narzędzia. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że Uniqa wprowadziła w ciągu dwóch lat ponad 20 różnych automatyzacji, a dwa najnowsze boty wspierają proces sprzedaży polis flotowych oraz likwidacji szkód ubezpieczeniowych. Z kolei ING chwalił się jakiś czas temu, że posiada już 1,5 tys. robotów, z których firmy mogą korzystać w ramach rozwiązania RoboPlatform.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies