Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut: nowy regulamin zakupu i sprzedaży akcji. Na decyzję macie czas do 31 grudnia 2020 r.

Jeśli nie zgadzacie się na zmiany zaproponowane przez Revoluta, do końca roku powinniście sprzedać akcje i przelać pieniądze. Jeżeli tego nie zrobicie, konto inwestycyjne zostanie zamrożone

Revolut informuje klientów, że w związku z brexitem od 1 stycznia 2021 r. jego brytyjska spółka Revolut Trading Limited nie będzie mogła już funkcjonować na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy klienci fintechu, którzy za pomocą jego aplikacji kupują i sprzedają akcje na amerykańskiej giełdzie, tracą ochronę zapewnianą wcześniej przez regulacje UE. A zatem w przypadku reklamacji nie będą mogli skarżyć się na Revoluta do brytyjskiego odpowiednika Rzecznika Finansowego czy uzyskać rekompensaty na podstawie europejskich przepisów.

Przeczytajcie także: Curve reaguje na brexit

Revolut przypomina, że usługę inwestowania w akcje świadczy we współpracy z domem maklerskim DriveWealth w USA. A zatem nowe zasady zakupu i sprzedaży akcji stanowią, że od 1 stycznia 2020 r. skargi i reklamacje będzie można składać do amerykańskiej organizacji Securities Investor Protection Corporation zajmującej się od 1970 r. ochroną rynku inwestycyjnego. SIPC zapewnia inwestorom gwarancje do kwoty 500 tys. dolarów.

Przeczytajcie także: Ważna nowość w aplikacji Revolut

Brytyjski fintech pozostawia klientom decyzję, czy zgadzają się na zmianę zasad, czy nie. Jeśli tak, Revolut na początku listopada poprosi ich, by pobrali nową wersję aplikacji i potwierdzili w niej, że nadal chcą korzystać z platformy inwestycyjnej oraz że są świadomi, iż nie korzystają już z żadnych zabezpieczeń i rekompensat gwarantowanych przez Unię Europejską. Wtedy muszą się liczyć z tym, że w razie kłopotów trzeba będzie dochodzić swoich praw przed amerykańską organizacją chroniącą klientów.

Jeśli natomiast nie zgadzacie się na zmianę regulaminu, Revolut prosi, byście sprzedali akcje i przelali uzyskane środki. Macie na to czas do 31 grudnia 2020 r. Fintech przypomina, że mogą się z tym wiązać konsekwencje podatkowe. Jeżeli tego nie zrobicie, konto inwestycyjne zostanie zamrożone i nie będziecie mieli do niego dostępu. Wtedy niezbędny będzie kontakt z biurem obsługi klienta.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies