Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inpost na sprzedaż. Wśród zainteresowanych akwizycją ma być giełdowe Allegro

O przejęcie kontroli nad Inpostem Allegro prawdopodobnie będzie musiało walczyć z zagranicznymi funduszami

Kolejny raz w ostatnim czasie pojawiają się nieoficjalne informacje, że fundusz Advent przymierza się do sprzedaży swoich udziałów w spółce będącej operatorem paczkomatów Inpost. Kilka tygodni temu donosił o tym Bloomberg. Z dzisiejszego artykułu Pulsu Biznesu wynika natomiast, że proces szukania zainteresowanych zakupem tych udziałów już się rozpoczął, a pomaga w tym Adventowi Citi Group.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza dostęp do Allegro Pay

Przypomnę, że Advent przejął kontrolę nad Inpostem w 2017 r., gdy wartość firmy szacowano na ponad 430 mln zł. Miała ona wówczas niemałe kłopoty m.in. z obsługą zadłużenia i potrzebowała pieniędzy na dalszy rozwój. Sieć jej paczkomatów liczyła wówczas ok. 2,5 tys. maszyn. Tymczasem dziś przekracza już 9 tys. urządzeń, a ruch w nich szybo rośnie, bo e-commerce doskonale radzi sobie w czasie pandemii. Dziś Inpost wyceniany jest na 2 mld euro.

Przeczytajcie także: Inpost ma już 9 tys. paczkomatów

Puls Biznesu pisze, że podmiotem najbardziej zainteresowanym przejęciem kontroli nad Inpostem może być Allegro. To lider polskiego handlu internetowego, który niedawno wszedł na giełdę, gdzie wyceniany jest obecnie na ponad 100 mld zł. Allegro ma zawarte strategiczne partnerstwo z Inpostem, a duża część zakupów zamawianych na tej platformie trafia właśnie do paczkomatów. Zdaniem gazety Allegro o przejęcie kontroli nad Inpostem będzie musiało jednak walczyć z zagranicznymi konkurentami, np. takimi jak Amazon, oraz z funduszami inwestycyjnymi. Wśród nich wymienia się m.in. KKR, CVC czy Blackstone.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies