Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna nowość z open bankingu w Millennium. Konto firmowe założycie na smartfonie

Bank Millennium przekonuje, że to pierwsze tego typu zastosowanie otwartej bankowości dla klientów firmowych na polskim rynku

Bank Millennium poinformował, że konto firmowe Mój biznes można zakładać za pomocą urządzenia mobilnego, a klient potwierdzi tożsamość przez logowanie w bankowości elektronicznej innego banku. Millennium wykorzystuje w tym przypadku jedno z narzędzi otwartej bankowości czyli usługę AIS, dzięki której bank za zgodą klienta otrzymuje dostęp do informacji o rachunku prowadzonym w innej instytucji. Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla osób posiadających rachunki w sześciu polskich bankach: Aliorze, Pekao, BNP Paribas, ING, mBanku oraz Santanderze.

Przeczytajcie także: Pekao jako kolejny bank na rynku upraszcza proces reklamacji

Nowe rozwiązanie powstało z myślą o właścicielach jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy nie mają jeszcze konta w Millennium. Jeżeli chcą korzystać z konta Mój biznes, wystarczy że otworzą stronę banku na urządzeniu mobilnym. Klient wypełnia wniosek i jeśli chce podpisać umowę online, wskazuje taką opcję. Po wprowadzeniu kolejnych danych następuje uwierzytelnienie i przekierowanie do strony logowania innego banku.

Po weryfikacji należy wpisać następne dane – wprowadzenie numeru NIP skutkuje automatycznym uzupełnieniem informacji z rejestru CEIDG. Od razu można też zamówić kartę debetową do konta. Pozostaje zatwierdzić dyspozycję otwarcia konta kodem SMS, który przyjdzie na wskazany we wniosku numer telefonu. Użytkownik otrzyma dane do logowania i może korzystać z nowego konta przez aplikację mobilną lub Millenet.

Przeczytajcie także: Inpost ma już 9 tys. paczkomatów w całym kraju

Millennium to jeden z banków, które najszybciej wprowadzają usługi z zakresu open bankingu. W ramach rozwiązania Finanse 360 klienci mogą sprawdzać stan konta i historię transakcji na rachunku w dziewięciu innych bankach. W siedmiu bankach mogą z kolei w prosty sposób potwierdzać dochód w procesie kredytowym. Do tego dochodzi opcja inicjowania przelewów poprzez serwis internetowy Millenet z kont w PKO, mBanku, ING, Santanderze, Aliorze oraz Pekao. Instytucja zapowiada dodawanie kolejnych usług.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies