Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao jako kolejny bank na rynku upraszcza proces reklamacji. Coraz więcej zgłoszeń dotyczących nieautoryzowanych płatności

Pekao poinformował o wprowadzeniu uproszczonej ścieżki zgłaszania za pośrednictwem serwisu internetowego reklamacji transakcji np. kartowych

Na stronie internetowej Banku Pekao znajdziecie informację na temat nowego sposobu zgłaszania reklamacji transakcji płatniczych wykonanych np. kartami czy aplikacją mobilną. Od teraz klienci, którzy uważają, że zostali oszukani w związku z transakcją, opłatą lub chcą zgłosić uwagi do produktu czy usługi, mogą złożyć reklamację po zalogowaniu się do Pekao24, a nie jak wcześniej, pisać list, przychodzić do oddziału czy dzwonić na infolinię.

Przeczytajcie także: mBank upraszcza reklamacje płatnicze

Aby skorzystać z nowego sposobu składania reklamacji, należy po zalogowaniu na rachunek otworzyć zakładkę Oferty i wnioski, a następnie wybrać sekcję Usługi. Na dole strony będzie widoczny panel Reklamacje. Przy jego pomocy należy wybrać rodzaj reklamacji i kliknąć przycisk Złóż reklamację. Następnie system uruchomi formularz, który krok po kroku podpowie, jakie dane są potrzebne, by dokonać zgłoszenia. Następnie można sprawdzać status reklamacji, poznać przewidywany termin jej rozpatrzenia, czy złożyć odwołanie od niezadowalającej decyzji banku.

Pekao jest kolejnym bankiem działającym na polskim rynku, który w ostatnim czasie zdecydował się wprowadzić uproszczony proces składania reklamacji, głównie płatniczych. Niedawno podobne wdrożenie przeprowadził na przykład mBank – jego klienci nie muszą się nawet logować na konto przez komputer, bo wystarczy do tego aplikacja mobilna.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza nową promocję dla użytkowników kart

Jak wynika z rozmów z bankowcami, takie decyzje nie są przypadkowe. Okazuje się, że wzrost liczby transakcji płatniczych, w tym przede wszystkim w e-commerce, z którymi instytucje mają do czynienia od początku pandemii koronawirusa, zaowocował także lawinowym wzrostem liczby reklamacji. Część z nich jest uzasadniona – wzrost skali fraudów na rynku będzie można poznać już niedługo, gdy odpowiednie dane opublikuje Narodowy Bank Polski.

Jednak druga część to reklamacje nieuzasadnione, gdy w natłoku wielu płatności klienci nie rozpoznają transakcji rzeczywiście przez siebie wykonanych. Wszystkie zanim zostaną wyjaśnione przez bank, muszą zostać najpierw zgłoszone przez klienta. Rosnąca liczba tego rodzaju zgłoszeń rodzi problemy z wydajnością infolinii. Stąd prawdopodobnie wdrożenia rozwiązań umożliwiających samodzielne zgłaszanie reklamacji przez klientów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies