Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W mBanku płatności Google Pay bez PIN-u na terminalu. Transakcję potwierdzicie na smartfonie

mBank zapowiada, że nowy sposób potwierdzania płatności Google Pay będzie wprowadzany stopniowo od 13 października, czyli od jutra

mBank właśnie poinformował klientów, że od 13 października, czyli od najbliższego wtorku, pierwsi jego klienci nie będą już musieli potwierdzać płatności zbliżeniowych Google Pay PIN-em na terminalu, nawet powyżej 100 zł. Transakcję będzie można autoryzować na swoim smartfonie. Nowość ma być udostępniana stopniowo kolejnym użytkownikom kart mBanku.

Przeczytajcie także: Zarządzanie subskrypcjami w aplikacji bankowej

– Wystarczy, że odblokujesz swój telefon, aby potwierdzić swoją transakcję. Możesz to zrobić za pomocą hasła, PIN-u, wzoru odblokowania, odcisku palca lub skanu tęczówki – napisał do klientów bank.

Dodał, że potem wystarczy tylko zbliżyć smartfon do terminala i odebrać paragon oraz potwierdzenie płatności.

Instytucja podkreśla, że płacący nie będzie już musiał dotykać klawiatury terminala, przez co płatności zbliżeniowe staną się jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej bezkontaktowe. Trwa druga fala zachorowań na koronowirusa, wydaje się więc, więc bank wdraża od dawna zapowiadaną nowość we właściwym momencie.

Przeczytajcie także: Kto oferuje płatności mobilne w Polsce?

Z podobnego rozwiązania mogą już korzystać użytkownicy konkurencyjnych sposobów płatności, takich jak Apple Pay czy Garmin Pay. W ich przypadku po zautoryzowaniu urządzenia biometrycznie, można płacić nim zbliżeniowo bez konieczności potwierdzania transakcji kodem PIN na terminalu niezależnie od kwoty.

O tym, że operator usługi Google Pay zamierza wprowadzić biometrczne potwierdzanie płatności w 2020 r. w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już pod koniec ubiegłego roku, w tekście Płatności Google Pay wkrótce bez PIN-u na terminalu. Będzie można je autoryzować na smartfonie jak w Apple Pay. Testy tej nowości trwają od kilku miesięcy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies