Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kto oferuje płatności mobilne w Polsce? Zobaczcie tabelę dostępności obejmującą kilkadziesiąt banków i fintechów

Spośród różnych systemów płatności mobilnych, w Polsce najbardziej powszechne są Apple Pay i Google Pay

Bardzo szybko rośnie w Polsce liczba instytucji oferujących systemy płatności mobilnych. Choć od ostatniej publikacji w serwisie cashless.pl artykułu na ten temat w maju bieżącego roku minęło zaledwie kilka miesięcy, do załączonej poniżej tabeli dostępności musieliśmy wprowadzić kilkanaście zmian. Ostatnio swoją ofertę płatności mobilnych poszerzyły takie instytucje jak BPS, Curve czy Nest. W tabeli znalazły się także nowe instytucje takie jak Idea Bank czy Viva Wallet.

Przeczytajcie także: Zobaczcie kto oferuje płatności mobilne w Polsce

Najłatwiej dostępnym rozwiązaniem do płatności mobilnych w Polsce jest system Google Pay, który oferowany jest przez ponad 30 banków i fintechów. Z dużych instytucji korzystać z niego nie mogą klienci właściwie tylko trzech banków, a więc Millennium (bank oferuje Google Pay jedynie klientom byłego Euro Banku oraz posiadaczom kart Goodie), Pekao i PKO BP. Pod względem dostępności do systemu Google Pay zbliża się rozwiązanie Apple Pay, które znajdziecie w ofercie prawie 30 usługodawców.

Natomiast płatności mobilne Blik oferowane są na razie wyłącznie przez banki. Aktualnie korzystać z niego mogą klienci 15 instytucji. Zmniejsza się natomiast dostępność płatności mobilnych HCE (zbliżeniowe transakcje powiązane z aplikacją bankową). Ostatnio zrezygnował z tej technologii Santander. W niedalekiej przyszłości płatności HCE znikną też z oferty SGB.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej smartwatchy do płatności mobilnych

Poniżej znajdziecie tabelę, która zawiera także płatności Garmin Pay i Ftibit Pay, przeznaczone dla użytkowników urządzeń ubieralnych obu producentów. Tabela zawiera także instytucje oferujące w aplikacjach bankowych płatności za bilety komunikacji miejskiej oraz parkingowe, a także płatności za przejazdy niektórymi odcinkami dróg w Polsce.


KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies