Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Naspers przejmuje spółkę Carsmile. Polski fintech stawia na rozwój nowych produktów

Od początku swojej działalności Carsmile sprzedał 2500 samochodów

Firma Carsmile poinformowała, że większościowy pakiet jej akcji kupiła, należąca do południowoafrykańskiego koncernu Naspers, OLX Group. Platforma do długoterminowego wynajmu i leasingu samochodów online nie podała warunków transakcji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w grę wchodzić może kilkadziesiąt milionów złotych. Pozyskany kapitał polski fintech zamierza przeznaczyć m.in. na rozwój technologiczny. Firma zaznacza, że przejęcie przez spółkę z grupy Naspers stwarza możliwość trafienia z ofertą do szerokiego grona klientów w Polsce, a w przyszłości także na rynkach zagranicznych.

Przeczytajcie także: Jakdojade wprowadza płatności za bilety SKM

Carsmile zamierza wykorzystać know-how OLX w zakresie rozwoju platform internetowych. Firma przekonuje także, iż z nowym właścicielem staje się poważniejszym partnerem dla importerów oraz dealerów samochodowych, ale też spółek leasingowych. Obecnie fintech ma ponad 300 tys. użytkowników miesięcznie. Każdego dnia inicjują oni 300 tysięcy obliczeń raty wynajmu lub leasingu na samochód. W tym e-salonie dostępnych jest ponad 1 tys. modeli nowych aut 30 marek.

W ciągu dwóch lat od startu spółka sprzedała w modelu wynajmu oraz leasingu łącznie 2500 samochodów. Na początku lipca mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że dotychczasowa sprzedaż wyniosła 2200 pojazdów. Firma podkreśla, że rekordowe wyniki sprzedaży notowała w czasie pandemii, gdy sprzedaż samochodów w tradycyjnych salonach wyhamowała lub całkowicie stanęła. Startup zaoferował wówczas klientom darmowe dostarczanie zdezynfekowanych aut pod ich dom. Proces wyboru auta, złożenie wniosku oraz podpisanie umowy można było przeprowadzić online.

Przeczytajcie także: Uwaga na maile od oszustów podszywających się pod PKO BP

Jak nowy zakup zamierza wykorzystać OLX? Należąca do Naspers spółka w kategorii motoryzacja posiada przede wszystkim serwisy ogłoszeniowe skupiające się na obrocie pojazdami używanymi. Z pomocą Carsmile ich klient ma otrzymać dostęp do oferty motoryzacyjnego rynku pierwotnego. W ten sposób grupa chce realizować model "one-stop-shop", w którym oferowana jest kompleksowa obsługa. Na koniec warto przypomnieć, że Carsmile znalazł się na Mapie Polskiego Fintechu 2020.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies