Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MasterPass zadebiutuje w BPH w I kw.

Drugi bank w Polsce już wkrótce udostępni cyfrowy portfel MasterCarda

Na razie jedynym bankiem w Polsce, który wdrożył portfel MasterPass, jest Raiffeisen Polbank. Rozwiązanie to jest tam dostępne od września. Bank na razie nie chce chwalić się, ilu klientów z niego korzysta, co może sugerować, że nie ma ich dużo. Być może dlatego, że wprowadzeniu MasterPassa do oferty nie towarzyszyła akcja promocyjna ani informacyjna na szerszą skalę. Klienci mogą więc nawet nie wiedzieć, że mają dostęp do nowego instrumentu.

Przeczytajcie także: BZ WBK poprawi swój 3D Secure

Natomiast z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe BPH wynika, że prace nad wdrożeniem MasterPassa w tym banku są zaawansowane, a komercyjnego wdrożenia można spodziewać się w przyszłym kwartale. W regulaminach BPH MasterPass funkcjonuje już od kilku miesięcy.

Tymczasem mimo zapowiedzi o rychłym uruchomieniu tego portfela w BZ WBK, jego klienci wciąż nie mogą z niego korzystać - prace trwają. Do wdrożenia portfela MasterPass przygotowuje się również Alior. Świadczyć może o tym choćby fakt, że klienci Meritum Banku, którzy po fuzji operacyjnej korzystają już z usług Alior Banku, mogą aktywować na swoich kartach usługę MasterPass. Niestety, w praktyce nie mogą jeszcze z niej korzystać – są z automatu przełączani do rozwiązania starszego, czyli MasterCard Mobile.

Przeczytajcie także: Nie stawiajcie krzyżyka na pre paidach

MasterPass umożliwia łatwe płatności internetowe kartami, bez konieczności każdorazowego podawania zapisanych na nich informacji. Po prostu jednorazowo podpina się kartę do cyfrowego portfela, a później po zalogowaniu się do niego, płaci tzw. jednym kliknięciem.

Rozwiązaniem konkurencyjnym dla MasterPassa na polskim rynku jest V.me od Visy. Kilka miesięcy temu organizacja zawiesiła jednak rozwój tego produktu. Mówi się, że to w wyniku planów połączenia z amerykańską Visa Inc., która ma swój cyfrowy portfel o nazwie Visa Checkout. Być może w przyszłości to on zastąpi na polskim rynku V.me.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies