Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna nowość w BPS. Tym razem banki spółdzielcze wprowadzają Apple Pay 

Wcześniej grupa uruchomiła płatności mobilne z pomocą Google Pay i Blika

Banki spółdzielcze zrzeszone w Grupie BPS oraz Bank BPS poinformowały dzisiaj o wprowadzeniu usługi Apple Pay umożliwiającej płatności mobilne. Dzięki temu klienci tych instytucji będą mogli m.in. płacić z pomocą iPhone’a lub Apple Watcha w punktach usługowo-handlowych. Łatwiejsze i szybsze mogą się również stać zakupy internetowe realizowane z różnych urządzeń amerykańskiej firmy.

Przeczytajcie także: Banki z grupy BPS udostępniły Blika

Opisywana nowość w BPS nie jest niespodzianką – w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tych planach jeszcze w maju bieżącego roku. Informacje te były nieoficjalne, ale stało się jasne, że banki zrzeszone w tej grupie muszą gonić konkurencję z SGB, która narzuciła wysokie tempo w zakresie rozwoju płatności mobilnych. Oprócz Apple Pay, klienci tych instytucji mogli korzystać także z Blika, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay – w BPS oferta była wówczas znacznie skromniejsza.

Przeczytajcie także: Rekord we wpłatomatach. Na polskim rynku działa ich już ponad 8,4 tys.

Pod koniec lipca pojawiła się informacja o innej nowości w BPS – okazało się, że klienci 169 banków spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS i czterech banków współpracujących mogą potwierdzać swoją tożsamość w sieci za pomocą rozwiązania mojeID. Z kolei kilka dni temu BPS poinformował swoich klientów o nowym cenniku. Zacznie on obowiązywać z początkiem listopada, a nowa tabela opłat i prowizji zawiera szereg podwyżek cen podstawowych usług bankowych. Drożeją m.in. konta, karty czy przelewy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies