Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy cennik w banku BPS. Podwyżki opłat m.in. za konta, karty i przelewy

BPS jest kolejnym bankiem, który w ciągu ostatnich tygodni ogłosił podwyżki cen

Jak donosi serwis PRNews bank BPS poinformował swoich klientów o nowym cenniku, jaki zacznie obowiązywać 1 listopada bieżącego roku. Nowa tabela opłat i prowizji zawiera szereg podwyżek cen podstawowych usług bankowych. Drożeją m.in. konta, karty czy przelewy. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: PKO BP podnosi opłaty klientom firmowym

Jeżeli chodzi o rachunki osobiste, to ich prowadzenie ma kosztować nawet 15 zł, podczas gdy dziś większość z nich jest darmowa bądź kosztuje kilka złotych miesięcznie. Na szczęście nadal część opłat będzie warunkowa, co znaczy, że będzie można ich uniknąć dzięki odpowiedniej aktywności w korzystaniu z rachunków. Opłaty za karty debetowe wzrosną natomiast z 3 do 4 zł miesięcznie. Podrożeją także przelewy zlecane w placówkach (np. w ramach iKonta z 5 na 10 zł) czy wypłaty z bankomatów z 3 proc. min. 6 zł na 3,5 proc. min. 7 zł.

Przeczytajcie także: Od października wzrosną ceny w Getinie

BPS to kolejny bank, który w ostatnim czasie zdecydował się na znaczne podwyżki cen oferowanych przez siebie usług. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o podobnych decyzjach podjętych m.in. przez BNP Paribas, Getin, mBank, Citi Handlowy czy Pocztowy. Wszystkie te instytucje zdecydowały się na taki ruch ze względu na nową sytuację, jaka wywołana została pandemią koronawirusa. Eksperci spodziewają się, że spowoduje ona kryzys, który m.in. pogorszy jakość spłat kredytów. Negatywnie na dochody banków wpływają też rekordowo niskie stopy procentowe.

Źródło: PRNews

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies