Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin wprowadza podwyżki. Od 1 października wycofuje też bezpłatne bankomaty Euronetu

Z informacji skierowanej do klientów wynika ponadto, że w przyszłości Getin zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z Blika

Getin poinformował klientów o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do swoich regulaminów i cenników 1 października bieżącego roku. Nietrudno się domyślić, że jeżeli chodzi o tabele opłat i prowizji zmiany w większości nie są korzystne dla klientów. Oznaczają bowiem wprowadzenie nowych albo podniesienie obowiązujących już opłat.

Przeczytajcie także: Getin ulepsza mobilną autoryzację

I tak Getin wycofuje możliwość korzystania przez klientów bezpłatnie z bankomatów Euronetu. Bez opłat transakcje kartami będzie można wykonywać wyłącznie w bankomatach sieci Planet Cash. W pozostałych urządzeniach, w przypadku posiadaczy flagowych rachunków Konto Proste Zasady oraz Proste Zasady Junior, wypłaty gotówki obarczone będą prowizją w wysokości 3,5 proc. min. 5 zł. Getin pisze ponadto, że do końca przyszłego roku bezpłatnie będzie można wypłacać też gotówkę Blikiem, także z bankomatów Euronetu. Później ma pojawić się opłata, ale nigdzie nie doszukałem się informacji, ile będzie ona wynosić.

Podrożeją wpłaty gotówki we wpłatomatach ulokowanych poza oddziałami banku. Obecnie kosztują one 0,6 proc. min. 1 zł a od października kosztować będą 0,8 proc. min 1 zł. Wprowadzona zostanie opłata za wpłatę oraz wypłatę gotówki w placówce w wysokości 10 zł za każdą tego rodzaju transakcję, przy czym pierwsze dwie transakcje w miesiącu (dwie wpłaty i dwie wypłaty) będą darmowe. Getin przypomina jednocześnie, że wpłaty w urządzeniach ulokowanych w jego placówkach pozostaną dostępne bez prowizji.

Przeczytajcie także: Getin zachęca do korzystania z bankowości mobilnej

Podwyżki obejmą także Konto Proste Zasady dla klientów powyżej 26 roku życia. Obecnie kosztuje ono 8 zł, a będzie kosztować 9 zł, przy czym opłaty można będzie uniknąć tak jak teraz, wykonując min. jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem w miesiącu. Dla rachunków wskazanych w cenniku archiwalnym, nastąpi podwyżka warunkowej opłaty za korzystanie z karty debetowej z 6,99 zł na 8 zł, z zachowaniem możliwości nieponoszenia opłaty pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł.

Getin podnosi także opłaty za przelew w złotych na rachunek w innym banku w Polsce zlecony w placówce, za realizację zleceń stałych o zmiennej kwocie, przelewów SORBNET od 1 mln zł oraz przelewów SEPA zleconych w oddziale do poziomu 10 zł. Nastąpi także podwyżka opłaty za przedłużenie/podwyższenie limitu kredytowego z 1 proc. min 50 zł do 2,5 proc. min. 69 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies