Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet uruchomi bankomaty wakacyjne. Ale będzie ich o połowę mniej niż przed rokiem

W tym roku Euronet udostępni klientom 100 maszyn w popularnych nadbałtyckich miejscowościach turystycznych

Euronet poinformował w komunikacie prasowym, że na przełomie czerwca i lipca w miejscowościach nad Bałtykiem oraz na Mazurach zainstaluje sezonowe bankomaty i wpłatobankomaty. Urządzenia będą dostępne do połowy września m.in. w: Białogórze, Chłapowie, Dziwnowie, Dziwnówku, Jastarni, Juracie i Mikołajkach. Firma zapewnia, że maszyny te posiadają takie same funkcje, jak bankomaty całoroczne. Oprócz wypłaty gotówki umożliwiają np. doładowanie kart prepaidowych GSM.

Przeczytajcie także: Bankomaty w I kw. 2020 r. Liczba urządzeń znowu spadła

Spółka udostępnia dodatkowe bankomaty od kilku lat i stawia je w kurortach zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Tym razem zapotrzebowanie na nie może być większe, a powodem jest pandemia koronawirusa, która poważnie ograniczyła turystykę międzynarodową. Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że zdecydowana większość Polaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju. Dodatkowe bankomaty mogą być dla nich sporym ułatwieniem. Trzeba jednak przypomnieć, że w ubiegłym roku w wakacje Euronet zainstalował prawie dwa razy więcej bankomatów sezonowych.

Przeczytajcie także: Wpłatomaty w Polsce: rosną głównie sieci niezależne od banków

Firma pisze w komunikacie, że od kilku miesięcy obserwuje zwiększone zapotrzebowanie na gotówkę. A doświadczenia z przeszłości wskazują, że podczas urlopu gotówka wciąż jest preferowanym środkiem płatniczym, ponieważ część punktów turystycznych nadal nie akceptuje innych form płatności. Warto przypomnieć, że operator sieci składającej się z 7,5 tys. bankomatów i wpłatobankomatów jakiś czas temu wprowadził limit pojedynczej transakcji w swoich maszynach. Także i to działanie miało związek z pandemią koronawirusa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies