Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wpłatomaty w Polsce: rosną głównie sieci niezależne od banków

Najwięcej urządzeń do deponowania gotówki mają firmy Euronet i IT Card

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że na koniec marca bieżącego roku na polskim rynku działało 8349 wpłatomatów. To o kilkadziesiąt sztuk więcej niż w grudniu ubiegłego roku, gdy urządzeń tego typu było 8303 i znacząco więcej niż w marcu 2019 r., gdy sieci wpłatomatów w Polsce liczyły 7941 maszyn.

Przeczytajcie także: Bankomaty w Polsce w I kw. 2020 r. Raport cashless.pl

Pod względem liczby wpłatomatów liderem rynku pozostaje firma Euronet, która posiadała w marcu 3070 maszyn. Na drugiej pozycji uplasowała się firma IT Card ze swoją marką Planet Cash, która zarządzała siecią liczącą 1955 urządzeń. Obie firmy mogą też pochwalić się największym przyrostem wpłatomatów – odpowiednio o 22 i 44 maszyny. Dopiero na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza sieć bankowa, należąca do PKO i licząca 1111 wpłatomatów.

Przeczytajcie także: Najlepszy kwartał w historii przelewów ekspresowych w Polsce

Podobnie jak w przypadku najnowszego raportu dotyczącego rynku bankomatów w Polsce tak i jeśli chodzi o wpłatomaty w tym kwartale zastosowałem niewielką zmianę dotyczącą prezentacji danych, którą należy wyjaśnić. Otóż wpłatomaty należące do banków spółdzielczych spoza dwóch zrzeszeń, a więc BPS i SGB, wyodrębniłem i przedstawiłem w jednej pozycji. Dotyczy to Banku Nowego BFG (wcześniej PBS) oraz Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Stąd pojawienie się w tabeli nowej pozycji i zmniejszenie do zera liczby urządzeń samego KBS.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies