Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IV kw. 2019 r. był najlepszym w historii przelewów ekspresowych w Polsce. Świeże dane NBP

Z danych banku centralnego wynika, że w ostatnim kwartale ub. roku za pośrednictwem systemów Express Elixir i Blue Cash wykonaliście prawie 12 mln transakcji

Narodowy Bank Polski opublikował raport ze statystykami systemów rozliczeniowych za IV kw. ubiegłego roku. Zawiera on m.in. dane na temat liczby i wartości transakcji zrealizowanych za pośrednictwem dwóch najpopularniejszych systemów przelewów ekspresowych w Polsce, czyli Express Elixir (KIR) i Blue Cash (Blue Media). Dane NBP wskazują, że był to najlepszy kwartał w historii obu systemów.

Przeczytajcie także: Blue Media inwestuje w Rachuneo

I tak za pośrednictwem pierwszego z nich wykonaliście w ostatnim okresie ubiegłego roku 8,6 mln transakcji na kwotę 13,1 mld zł. Te dane nie powinny być zaskoczeniem, bo KIR regularnie podaje miesięczne dane na temat zarządzanych przez siebie systemów, w tym Express Elixira. Natomiast za pośrednictwem systemu Blue Cash wykonaliście w tym samym okresie 3,2 mln przelewów o łącznej wartości 3,5 mld zł.

Przeczytajcie także: KIR promuje podpis mSzafir

Razem więc za pomocą obu tych systemów zrealizowano 11,8 mln przelewów o wartości 16,6 mld zł. To najlepszy pod tym względem kwartał w historii przelewów ekspresowych w Polsce. Kwartał wcześniej przelewów było nieco ponad 10,1 mln na kwotę 14,8 mld zł. Natomiast w IV kw. 2019 r. średnia kwota przelewana przez Express Elixir wynosiła 1519 zł, a przez Blue Cash – 1086 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies