Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orange wkracza z usługami bankowymi do Afryki. Kiedy zaoferuje je Polakom?

Popyt na usługi bankowe w Afryce szybko rośnie. Podobnie jak populacja

Orange coraz śmielej wchodzi na rynek usług finansowych – serwis Finextra donosi, że operator telekomunikacyjny uruchomił Orange Bank Africa. Początkowo instytucja działać będzie w jednym kraju - Wybrzeżu Kości Słoniowej. Firmę wspiera w tym projekcie NSIA, podmiot prowadzący w Afryce interesy bankowo-ubezpieczeniowe.

Przeczytajcie także: Bank Litwy wyemitował cyfrową monetę

Orange Bank Africa ma docierać do klientów przede wszystkim za sprawą aplikacji. Ma ona gwarantować podstawowe funkcje bankowe, jej użytkownicy będą mogli przede wszystkim przechowywać pieniądze na rachunku, oszczędzać i brać niewielkie kredyty. Firma już teraz myśli o wejściu ze swoim bankiem na kolejne rynki: do Mali, Senegalu oraz Burkina Faso. We wszystkich czterech krajach językiem urzędowym jest francuski, a walutą frank CFA.

Przeczytajcie także: Revolut zapowiada ciekawe usługi, w tym zarządzanie subskrypcjami

Pod koniec ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma Orange weszła z usługami finansowymi na rynek hiszpański. Wcześniej Orange Bank działał już we Francji. Także i w tych przypadkach mowa o usłudze mobilnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska również doczeka się rozwiązań bankowych dostarczonych przez telekom. Miałoby do tego dojść w roku 2021. Orange eksperymentował już z bankowością nad Wisłą: wspólnie z mBankiem prowadził markę Orange Finanse, ale przedwsięwzięcie zakończyło się niepowodzeniem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies