Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawa funkcja w aplikacji ING. Pozwala zobaczyć przed zalogowaniem stan konta w innym banku

Nowa usługa ING to rozwinięcie oferowanego już przez bank agregatora rachunków prowadzonych przez różne instytucje

Agregator rachunków, czyli możliwość podglądania salda oraz historii transakcji na kontach prowadzonych przez różne banki, to rozwiązanie dostępne na polskim rynku od kilku miesięcy i oferowane przez takie instytucje jak ING, Millennium, Santander czy Alior. ING poszedł jednak o krok dalej niż konkurenci. Właśnie wprowadził możliwość sprawdzenia salda rachunków prowadzonych w innych bankach przed zalogowaniem do aplikacji Moje ING mobile.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza program poleceń

Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba najpierw w serwisie internetowym lub w aplikacji dodać rachunki z innych banków. ING umożliwia agregację kont z takich instytucji jak BNP Paribas, PKO BP, Pekao, Millennium, mBank, Santander i Alior. Następnie rachunek trzeba dodać do pulpitu aplikacji. Stan konta będzie widoczny w postaci kwoty lub wartości procentowej tak samo jak stan konta w ING.

Przeczytajcie także: ING podnosi niektóre opłaty

Agregacja rachunków to usługa wprowadzona dzięki implementacji dyrektywy PSD II. W jej ramach banki oferują także możliwość zlecania za pomocą własnych systemów przelewów z rachunków w innych podmiotach. Póki co taką możliwość na polskim rynku daje tylko Millennium. Wprowadzona dzięki PSD II otwarta bankowość pozwala także na potwierdzanie dochodu za pomocą historii transakcji na rachunkach w innych bankach. Funkcja przydaje się w czasie ubiegania się o kredyt. Taką usługę ma obecnie m.in. Alior i Millennium.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies